ARCHÍV‎ > ‎

Aktuálně


věžní hudba uvedla dalšího držitele ceny svatého martina

přidáno: 26. 11. 2018 7:33, autor: Marcel Lipták

Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 v 17 hodin předal v reprezentativních prostorách muzea 
za zvuku fanfár Věžní hudby Základní umělecké školy ve Frenštátě p.R. 
starosta města Frenštátu pod Radhoštěm Miroslav Halatin
"Cenu svatého Martina" fotografovi a sportovci Rudolfovi Jarnotovi. 
Cena svatého Martina je udělována Městem Frenštát pod Radhoštěm významným osobnostem
kulturního a společenského života už od roku 1992. 

zuška otevřená seniorům

přidáno: 15. 11. 2018 7:09, autor: Marcel Lipták   [ aktualizováno 15. 11. 2018 7:26 ]

V rámci Svátku seniorů a Happeningu JsemLaskavec otevřela Základní umělecká škola ve Frenštátě pod Radhoštěm ve spolupráci s Městem Frenštát p.R. dveře pro všechny seniory, aby si přišli zažít umělecké aktivity na ZUŠce. Desítce zvídavým seniorům se naskytla příležitost seznámit se , jaké je to být tanečník, výtvarník nebo hudebník a poznat prostředí, kde se v tomto umění vzdělávají jejich vnuci.

Na frenštátskjé ZUŠce proběhl seminář s akordeonistou Stanislavem Samuelem Raškou

přidáno: 15. 11. 2018 3:23, autor: Vladimír Vondráček

26. října se konal seminář s akordeonistou S. S. Raškou, který se věnuje jak pedagogické, tak interpretační i skladatelské činnosti. Pochází z našeho kraje a v současnosti žije a pracuje se svoji ženou v Praze na Žižkově, kde se věnuje zejména vzdělávání dospělých ve hře na akordeon. Mimo to koncertuje a propaguje svůj nástroj akordeon a také skladby, které pro něj píše. U nás na ZUŠce prezentoval kromě těchto témat také používání programu MuseScore, který sám velmi aktivně a denně využívá a jelikož je program zdarma, doporučuje jeho využití všem, kteří potřebují pracovat s notovými zápisy. Na semináři se sešlo 8 účastníků a byli velmi spokojeni. Průběh semináře nakonec byl takový, že vzhledem k zájmu o využívání programu MuseScore (všichni účastníci byli pedagogové ZUŠ) zabral tento blok většinu času semináře a účastníci se věnovali také aktivně práci s programem na vlastních počítačích. Zkrátka seminář se setkal s velmi dobrými ohlasy a je plánováno pokračování v lednu 2019.

setkání seniorů trojanovic

přidáno: 19. 10. 2018 3:16, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 28. 10. 2018 0:50 uživatelem Marcel Lipták ]

Pravidelnou podzimní akci, kterou pro své seniory obec Trojanovice pořádá oživila vystoupení Věžní hudby (pod vedením Jiřího Pokorného), tanečního oboru (pod vedením Adrieny Bordovské) a pěveckého sboru Senzaband (pod vedením Věry Marhevské, klavírní doprovod Marcel Lipták).

Jak vystoupení dopadlo snad nejlépe vystihují slova paní Hany Dorotíkové, kterou si dovolím citovat:
Všichni byli nadšeni výkony dětí a neustále jsem kolem sebe slyšela jak to bylo krásné, děti šikovné a že tak bohatý program dosud nezažili. Na konci večera si nikdo ani nevzpomněl na problémy s ozvučením, které jsme měli, protože pan Lipták změnil pořadí čísel, ...

V Trojanovicích i ve Frenštátě je kulturní laťka vysoko a já jsem na to hrdá. Jsem hrdá na děti, které se to naučili, na učitele, kteří jim to dokázali předat a na nás všechny, že jsme to zvládli.

Za seniory a Sbor pro občanské záležitosti v Trojanovicích

Hanka Dorotíková

koncert v domově hortenzie

přidáno: 8. 10. 2018 5:08, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 8. 10. 2018 5:47 uživatelem Marcel Lipták ]

Jak se již stalo pevnou tradicí, navštěvují žáci naší ZUŠ Domov Hortenzie se svým programem. 
Tentokrát v pátek 5. října  zazněly krásné melodie v podání žáků hry na akordeon, houslí, kytarového dua a žesťových nástrojů.
Na klavír doprovázela paní učitelka Martina Hanáková.
Věříme, že tyto chvíle strávené s hudebními prožitky zpestřily páteční odpoledne nejen klientům Domova Hortenzie, ale i personálu domova. Dík patří také učitelům, kteří program s žáky připravili.

Abonentní koncert - smyčcové kvarteto Beladona Quartet

přidáno: 27. 9. 2018 5:18, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 1. 10. 2018 0:51 uživatelem Marcel Lipták ]

 
Dámské smyčcové kvarteto Beladona Quartet vystoupilo v rámci už čtvrtého abonentního koncertu, v úterý 18. září 2018, v Domě kultury ve Frenštátu pod Radhoštěm. Tato  formace čtyř mladých dam prezentuje aranžmá známých hudebních děl, na programu byly skladby významných hudebních skladatelů a také filmové melodie.
Úvod každého abonentního koncertu patří mladým talentům z naší Základní umělecké školy. Tentokrát se představilo klarinetové kvarteto ve složení Jiří Kubica, Pavel Fojtík, Jan Havel a Šimon Pavlíček. Tito čtyři klarinetisté zahráli pod vedením pana učitele Michala Gemrota dvě krátké skladby – Irskou lidovou skladbu Scarborough fair a Memphis picture skladatele Jéroma Naulaise. 

taneční koncert

přidáno: 2. 6. 2018 4:16, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 2. 6. 2018 4:26 uživatelem Marcel Lipták ]

V úterý 29. května se konalo již tradiční vystoupení žáků tanečního oddělení naší ZUŠ. Program čítal necelých třicet čísel a vyplnil i s přestávkou více jak dvě hodiny hudebního proudu plného tanečních choreografií. 

I  letošní taneční vystoupení bylo plné nových nápadů. Ve dvou vstupech se představily spojené ročníky a vznikly tak choreografie pro 20 a 24 tanečníků, což znamenalo úplně plné jeviště tanečníků a důmyslně pokrytý prostor tancem a světelnými efekty.

Od úvodu, který zajistily žákyně  3. ročníku II. stupně s choreografií On the Broadway, přes vystoupení všech ročníků, včetně těch nejmenších z taneční přípravky, měl koncert příjemný spád.

Až po samotný závěr koncertu, kde se postupně představily opět všechny děti v choreografii Sportem ku zdraví. Na známé melodie se sportovní tématikou se představily všechny děti, které v naší ZUŠ tančí. 

Na závěr tleskalo úplně plné vyprodané kino.

Vystoupení v Tiché

přidáno: 29. 5. 2018 5:15, autor: Elena Janiczaková

V sobotu 26. května 2018 vystoupily naše sólistky pěveckého oddělení a pěvecký sbor Senzaband na akci Kácení máje, kterou pořádala komise pro kulturu a historii obce Tichá.
 Před obecním úřadem defilovaly vystoupení dětí z různých seskupení. Ve čtvrt na tři dostala prostor naše ZUŠ. Sólistky Adéla Pustějovská, Veronika Pavlátová, Natálie Olejníčková a Magdalena Jandová se původně připravovaly na vystoupení v Ostravě, ale při shodě termínů, daly přednost vystoupení v Tiché, protože by paní učitelce Věrce Marhevské, která řídí sbor Senzaband velmi chyběly při vystoupení sboru. Takže po sólových písních se zařadily k ostatním členům Senzabandu a celý sbor předvedl krásné pásmo písní, které na klávesy doprovodil pan ředitel Vladimír Vondráček.

zuš open na naší ZUŠ

přidáno: 29. 5. 2018 3:39, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 29. 5. 2018 5:06 ]

Dnes jsme skvěle oslavili velký svátek ZUŠ OPEN 2018, který jsme spojili s Dnem otevřených dveří, děkujeme všem, kdo se účastnili na pódiu i v hledišti, báječně jsme si to užili a jsme vděční i nahoru za krásné počasí a všem, kdo tu dnes byli, za skvělou atmosféru a výkony 
 ....
Nelze než souhlasit se slovy pana ředitele, Den otevřených dveří navštívilo spoustu spokojených návštěvníků a ZUŠ OPEN se stalo nedílnou součástí konce školního roku. Nadace operní divy Magdaleny Kožené se snaží o zviditelnění základních uměleckých škol a zdůraznění jejich jediněčnosti.

vystoupení žáků ZUŠ pro mateřské školy a družinu zš tyršova

přidáno: 29. 5. 2018 3:28, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 31. 5. 2018 4:35 uživatelem Marcel Lipták ]

Tradiční vystoupení konané ke Dni dětí pod vedením paní učitelky Jany Lichnovské letos vyšlo už na 22. května .

Vždy se snažíme předvést celou škálu vyučovaných oborů (hudební, taneční, výtvarný) na naší ZUŠ tak, aby mladí posluchači, předškoláčci v mateřských školkách, získali co nejlepší přehled o nabídce naší ZUŠ. Nově mohly děti vidět a slyšet hru na lesní roh a  harfu.

I letos, tak jako loni, jsme nabídku těchto koncertů rozšířili i pro děti z družiny, které si se zájmem poslechli celé pásmo různorodých vystoupení. Všechny vystoupení se setkaly s velkým ohlasem a zaslouženým potleskem


1-10 of 206