ARCHÍV‎ > ‎

Aktuálně


Kytarové duo zahájilo vernisáž i abonentní koncert

přidáno: 1. 10. 2019 0:21, autor: Marcel Lipták

Ve čtvrtek 26.9.2019 byla v Muzeu Frenštát p.R. zahájena výstava členů Surrealistického spolku Stir  up Tajemná melodie .V úvodu vystoupilo kytarové duo Patricie Bartošová a Václav Šmahlík ze třídy Věry Benešové, které o pár minut později rovněž vystoupilo na začátku Čtvrtého abonentního koncert  ve velké sále Domu kultury.

Tanec pod hvězdami rozzářil amfiteátr na Horečkách

přidáno: 25. 6. 2019 13:48, autor: Vladimír Vondráček   [ aktualizováno 25. 6. 2019 13:48 ]

Tanec pod hvězdami rozzářil amfiteátr na Horečkách


Již počtvrté se v pátek 21. června v přírodním amfiteátru na Horečkách rozzářily reflektory, aby se na pódiu představilo téměř 200 tanečníků a tanečnic ze 3 základních uměleckých škol a také VŠMU Bratislava. Letošní Tanec pod hvězdami i přes nepříznivé předpovědi počasí přilákal skoro 900 diváků a nabídl více jak 30 choreografií v pestrém programu, který začal ve 21 hodin a skončil před půlnocí pod nádherným hvězdným nebem. Velkolepý zážitek umocnily dvě LED obrazovky, které byly součástí scény na pódiu, a také oproti předchozím ročníkům lepší a kvalitnější světla a zvuk. Letošní Tanec pod hvězdami byl zkrátka velmi silným zážitkem a to po všech stránkách.

 

Na čtvrtý ročník Tance pod hvězdami kromě frenštátské ZUŠky přijely také dvě další základní umělecké školy - z Nového Jičína a z Orlové. Kromě nich však také program obohatili hosté z VŠMU Bratislava, kteří ve 3 choreografiích představili zejména ztvárnění současného scénického tance. Program tanečního večera byl namíchaný choreografiemi z jednotlivých škol a diváci tak měli možnost shlédnout různé přístupy i provedení nejrůznějších tanečních stylů a žánrů.

Oproti minulým ročníkům, kdy vedle pódia bylo klasické promítací plátno a začínalo se tančit už kolem 19:30, nabídnul letošní ročník taneční show v jiné dimenzi. LED obrazovky, které orámovaly taneční prostor, přinášely diváků nejen zajímavé detaily tanečních kreací, ale také poskytovaly informační servis, takže diváci kromě tištěných programů měli ke každé choreografii veškeré informace vysvícené také na LED obrazovkách. Technika fungovala skvěle a zejména světelná show povýšila letošní Tanec pod hvězdami na profesionální úroveň.

Zkrátka kdo si udělal čas a přišel na Horečky v pátek 21. června, zažil překrásný večer nabitý energií tance tentokráte díky počasí pod nádhernou hvězdnou oblohou a také všichni účinkující měli možnost prožít skvěle zorganizovanou a provedenou taneční show v krásném prostředí přírodního amfiteátru na Horečkách. Už nyní se můžeme těšit na příští - jubilejní - pátý ročník Tance pod hvězdami. 


5. absolventský koncert

přidáno: 22. 5. 2019 4:55, autor: Marcel Lipták   [ Aktualizováno 22. 5. 2019 6:46 uživatelem Vladimír Vondráček ]

Na 5. absolventském koncertě žáků hudebního oboru se 21.5.2019  představili žáci ze tříd Rostislava Huse a Petra Strahala. Ve zkušebně orchestrů představili své výsledky studia  Anežka Dudková a Marek Kubala za bicí soupravou  a Denis Hlucháň s elektrickou kytarou. Sami nebo spolu s kapelou ze třídy R. Huse zahráli slavné hity rockové scény. 

závěrečné vystoupení tanečního oboru

přidáno: 12. 5. 2019 3:12, autor: Marcel Lipták   [ Aktualizováno 22. 5. 2019 6:46 uživatelem Vladimír Vondráček ]

Vzhledem k velikému zájmu rodičů a široké veřejnosti o naše taneční koncerty, jsme se rozhodli  letos vyjít vstříc všem zájemcům o taneční umění  a uskutečnili jsme dvě večerní závěrečné vystoupení. 
Sál Kina ve Frenštátě p. R. se 6. a 7.května 2019 vždy zcela zaplnil a  splnilo se naše očekávání. Zhlédli jsme bezmála dvou a půl hodinový program , pestrý, nápaditý a provedený na vysoké úrovni. V úterý jsme rovněž tradičně nabídli program v dopoledních hodinách  jako výchovné koncerty pro místní školy a školky. 

Ústřední kolo soutěží ZUŠ

přidáno: 6. 5. 2019 1:30, autor: Marcel Lipták   [ Aktualizováno 22. 5. 2019 6:46 uživatelem Vladimír Vondráček ]

V letošním školním roce jsme opět měli své želízko v ohni v Ústředním kole soutěží ZUŠ. 
V pátek 26.dubna 2019  se vydala naše Věžní hudba do Liberce, aby naši školu reprezentovala v soutěži komorní hry žesťových dechových nástrojů.  
Ve své kategorii a ve veliké konkurenci dalších 32 souborů se umístili na velmi pěkném místě ve stříbrném pásmu. Nezbývá, než poděkovat panu učiteli Jiřímu Pokornému za pečlivou a obětavou přípravu svých žáků a kterými jsou Sebastian Šupola, Karel Černoch, Vojtěch Fus - trubky a Vojtěch Prášek - trombon. 
Nemalou měrou se o úspěch zasloužil rovněž MUDr. Ondřej Novák, který nezištně zapůjčil svůj vícemístný vůz k přepravě soutěžících. 
Děkujeme za vstřícnost! 

  4. absolventský koncert

  přidáno: 12. 4. 2019 23:59, autor: Marcel Lipták

  Na 4. absolventském koncertě žáků hudebního oboru se 11.4.2019  představili žáci ze tříd Věry Benešové, Andrey Bodečkové, Eleny Janiczakové a Mariána Šidlo Friedla: Václav Šmahlík - kytara, Markéta Kociánová - klavír, Anežka Pražáková - zpěv a Matyáš Jílek - kontrabas. 

  2. abonentní koncert zahájil Vojtěch Prášek

  přidáno: 9. 4. 2019 0:24, autor: Marcel Lipták

  Druhý abonentní koncert , který se konal 4.4.2019 sliboval spojení hudby a slova. 
  Český herec Václav Vydra umožnil posluchačům svým uměleckým přednesem nahlédnout do duše hudebních skladatelů a jejich inspirací. Společně s houslistou Jakubem Junkem a klavíristkou Johannou Hanikovou vytvořili jedinečné propojení krásných umění.
  Již tradičně úvod koncertu patřil talentovaným žákům frenštátské Základní umělecké školy. Skladbu W. A. Mozarta, za klavírního doprovodu paní učitelky Martiny Hanákové, na pozoun zahrál Vojtěch Prášek.

  3. absolventský koncert

  přidáno: 4. 4. 2019 22:57, autor: Marcel Lipták   [ aktualizováno 4. 4. 2019 23:02 ]

  Na 3. absolventském koncertě žáků hudebního oboru se 4.4.2019  představili žáci ze tříd Věry Benešové, Jany Lichnovské, Jiřího Pokorného, Martiny Hanákové a Jarmily Hrubišové : Karolína Frejlichová - kytara, Thea Mája Hubálková - klavír, Vojtěch Fus - trubka, Jakub Lepík - klavír, Kateřina Macíčková a Jana Cibulcová - akordeon. 

  Krajské kolo soutěží zuš ve hře na akordeon

  přidáno: 3. 4. 2019 3:57, autor: Marcel Lipták   [ aktualizováno 3. 4. 2019 4:10 ]

  Letošní krajské kolo se konalo ve dnech 27.-28. března 2019 v ZUŠ Klimkovice. Naši žáci získali následující ocenění: 
  • Martin Pustka (IV. kategorie) 2.místo 
  • Kateřina Macíčková  (V. kategorie)  3.místo 
  • Duo: Sofie Hilšerová a Barbora Šenkyříková 1.místo 
  • Kvarteto:  Magdaléna Kubicová, Jana Cibulcová, Kateřina Macíčková, Martin Pustka 3.místo 
  • Duo: Jiří Kubica, Magdalena Kubicová 2.místo 
  Výraznou zásluhu na výsledcích mají rovněž jejich pedagogové , Jarmila Hrubišová a Jana Lichnovská. 

  2. absolventský koncert

  přidáno: 29. 3. 2019 2:58, autor: Marcel Lipták   [ aktualizováno 29. 3. 2019 2:58 ]

  Na Den učitelů 28.3.2019 připadl 2. absolventský koncert žáků hudebního oboru, na kterém se představili absolventi ze třídy Michala Gemrota : Šimon Pavlíček , klarinet, basový klarinet,  tenorsaxofon, barytonsaxofon a Jan Ondřejka - fagot. 

  1-10 of 229