ARCHÍV‎ > ‎

Aktuálně


koncert v domově hortenzie

přidáno: 8. 10. 2018 5:08, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 8. 10. 2018 5:47 uživatelem Marcel Lipták ]

Jak se již stalo pevnou tradicí, navštěvují žáci naší ZUŠ Domov Hortenzie se svým programem. 
Tentokrát v pátek 5. října  zazněly krásné melodie v podání žáků hry na akordeon, houslí, kytarového dua a žesťových nástrojů.
Na klavír doprovázela paní učitelka Martina Hanáková.
Věříme, že tyto chvíle strávené s hudebními prožitky zpestřily páteční odpoledne nejen klientům Domova Hortenzie, ale i personálu domova. Dík patří také učitelům, kteří program s žáky připravili.

Abonentní koncert - smyčcové kvarteto Beladona Quartet

přidáno: 27. 9. 2018 5:18, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 1. 10. 2018 0:51 uživatelem Marcel Lipták ]

 
Dámské smyčcové kvarteto Beladona Quartet vystoupilo v rámci už čtvrtého abonentního koncertu, v úterý 18. září 2018, v Domě kultury ve Frenštátu pod Radhoštěm. Tato  formace čtyř mladých dam prezentuje aranžmá známých hudebních děl, na programu byly skladby významných hudebních skladatelů a také filmové melodie.
Úvod každého abonentního koncertu patří mladým talentům z naší Základní umělecké školy. Tentokrát se představilo klarinetové kvarteto ve složení Jiří Kubica, Pavel Fojtík, Jan Havel a Šimon Pavlíček. Tito čtyři klarinetisté zahráli pod vedením pana učitele Michala Gemrota dvě krátké skladby – Irskou lidovou skladbu Scarborough fair a Memphis picture skladatele Jéroma Naulaise. 

taneční koncert

přidáno: 2. 6. 2018 4:16, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 2. 6. 2018 4:26 uživatelem Marcel Lipták ]

V úterý 29. května se konalo již tradiční vystoupení žáků tanečního oddělení naší ZUŠ. Program čítal necelých třicet čísel a vyplnil i s přestávkou více jak dvě hodiny hudebního proudu plného tanečních choreografií. 

I  letošní taneční vystoupení bylo plné nových nápadů. Ve dvou vstupech se představily spojené ročníky a vznikly tak choreografie pro 20 a 24 tanečníků, což znamenalo úplně plné jeviště tanečníků a důmyslně pokrytý prostor tancem a světelnými efekty.

Od úvodu, který zajistily žákyně  3. ročníku II. stupně s choreografií On the Broadway, přes vystoupení všech ročníků, včetně těch nejmenších z taneční přípravky, měl koncert příjemný spád.

Až po samotný závěr koncertu, kde se postupně představily opět všechny děti v choreografii Sportem ku zdraví. Na známé melodie se sportovní tématikou se představily všechny děti, které v naší ZUŠ tančí. 

Na závěr tleskalo úplně plné vyprodané kino.

Vystoupení v Tiché

přidáno: 29. 5. 2018 5:15, autor: Elena Janiczaková

V sobotu 26. května 2018 vystoupily naše sólistky pěveckého oddělení a pěvecký sbor Senzaband na akci Kácení máje, kterou pořádala komise pro kulturu a historii obce Tichá.
 Před obecním úřadem defilovaly vystoupení dětí z různých seskupení. Ve čtvrt na tři dostala prostor naše ZUŠ. Sólistky Adéla Pustějovská, Veronika Pavlátová, Natálie Olejníčková a Magdalena Jandová se původně připravovaly na vystoupení v Ostravě, ale při shodě termínů, daly přednost vystoupení v Tiché, protože by paní učitelce Věrce Marhevské, která řídí sbor Senzaband velmi chyběly při vystoupení sboru. Takže po sólových písních se zařadily k ostatním členům Senzabandu a celý sbor předvedl krásné pásmo písní, které na klávesy doprovodil pan ředitel Vladimír Vondráček.

zuš open na naší ZUŠ

přidáno: 29. 5. 2018 3:39, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 29. 5. 2018 5:06 ]

Dnes jsme skvěle oslavili velký svátek ZUŠ OPEN 2018, který jsme spojili s Dnem otevřených dveří, děkujeme všem, kdo se účastnili na pódiu i v hledišti, báječně jsme si to užili a jsme vděční i nahoru za krásné počasí a všem, kdo tu dnes byli, za skvělou atmosféru a výkony 
 ....
Nelze než souhlasit se slovy pana ředitele, Den otevřených dveří navštívilo spoustu spokojených návštěvníků a ZUŠ OPEN se stalo nedílnou součástí konce školního roku. Nadace operní divy Magdaleny Kožené se snaží o zviditelnění základních uměleckých škol a zdůraznění jejich jediněčnosti.

vystoupení žáků ZUŠ pro mateřské školy a družinu zš tyršova

přidáno: 29. 5. 2018 3:28, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 31. 5. 2018 4:35 uživatelem Marcel Lipták ]

Tradiční vystoupení konané ke Dni dětí pod vedením paní učitelky Jany Lichnovské letos vyšlo už na 22. května .

Vždy se snažíme předvést celou škálu vyučovaných oborů (hudební, taneční, výtvarný) na naší ZUŠ tak, aby mladí posluchači, předškoláčci v mateřských školkách, získali co nejlepší přehled o nabídce naší ZUŠ. Nově mohly děti vidět a slyšet hru na lesní roh a  harfu.

I letos, tak jako loni, jsme nabídku těchto koncertů rozšířili i pro děti z družiny, které si se zájmem poslechli celé pásmo různorodých vystoupení. Všechny vystoupení se setkaly s velkým ohlasem a zaslouženým potleskem


krajská akordeonová přehlídka

přidáno: 22. 5. 2018 7:53, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 22. 5. 2018 13:38 ]

V pátek 18. května 2018 se konala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě krajská akordeonová přehlídka, které se účastnila i naše ZUŠ.
Tu zastupovaly paní učitelky Jana Lichnovská a Jarmila Hrubišová se svými žáky. Naší školu reprezentovali v sólové hře: Kateřina Macíčková /ze třídy J. Hrubišové/ se skladbou S. S. Rašky Bennyho rytmické blues. Nutno podotknout, že autor napsal skladbu vTrojanovicích, takže tuto skladbu moc hudební veřejnost nezná a v Ostravě z ní byli nadšení. 
Dále vystupovali: sólově Klára Babincová /ze třídy J. Lichnovské/. V komorní hře Eliška Babincová, Klára Babincová, Magdalena Kubicová, Jiří Kubica /klarinet - ze třídy Michala Gemrota/ , kterou nacvičila p. uč. Lichnovská.

koncert v domově hortenzie

přidáno: 15. 5. 2018 12:38, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 22. 5. 2018 13:39 ]

V pátek 11. května proběhl již tradiční koncert pro klienty Domova Hortenzie.
Vystoupili na něm žáci hudebního oboru a pěveckého oddělení.
Program koncertu byl tradičně velmi pestrý. Zahrnoval sólová pěvecká čísla i vysto
upení našeho klarinetového souboru. Novinkou byla hra na harfu. Sandra Elly zahrála Etudu pro harfu.
Všem žákům se vystoupení moc povedlo a byli odměněni spontánním potleskem.
Věříme, že našimi koncerty jsme prozářili květnové odpoledne nejen všem klientům Domova Hortenzie, ale i jejich obětavému personálu..

Abonentní koncert 10. května 2018

přidáno: 15. 5. 2018 10:56, autor: Elena Janiczaková

V pořadu s vůní Francie zazněly ve čtvrtek 10. května 2018 ve velkém sále frenštátského Domu kultury české i francouzské šansony nejen z repertoáru Édith Piaf, ale i známé francouzské filmové melodie a také vlastní autorská tvorba Radky Fišarové.

radka fišarováUž třetí koncert letošní abonentní sezóny se nesl v příjemné, osvěžující a nezaměnitelné atmosféře, které Radka Fišarová dodala tu správnou noblesu a francouzský šarm.
V rámci programu pomáháme talentům vystoupily na úvod žákyně Základní umělecké školy ve Frenštátě pod Radhoštěm. Skladbu L´ Encouragement španělského hudebního skladatele Fernando Sora na kytaru zahrály Anežka Vacková a Karolína Frejlichová ze třídy paní učitelky Věry Benešové.
 Závěr koncertu věnovala Radka Fišarová všem těm, kteří se v tom dnešním světě plném děsivých a nepříjemných zpráv, stále ještě nebojí. Nádherná Ave Maria zvedla frenštátské publikum ze židlí a potlesk ve stoje byl krásnou odměnou za nádherný večer.


májový koncert - dům kultury frenštát pod radhoštěm, 3. května

přidáno: 5. 5. 2018 13:26, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 15. 5. 2018 10:50 ]

Závěrečný koncert hudebního oboru, v poslední době nazývaný " májový", podle data konání, se letos nově konal v Domě kultury. Zkusili jsme využít nově zrekonsruované prostory kulturního domu a vyzkoušet jeho akustiku, abychom mohli představit zvuk našich hudebních nástrojů v jejich nezkreslené podobě.
Jako vždy se představily všechny hudební soubory, které u nás (na naší ZUŠ) pracují.
Májový koncert zahájilo Houslissimo, pak sólisty prostřídala vystoupení tanečního oboru, slyšeli jsme také klarinetový a akordeonový soubor. První polovinu koncertu ukončil nádherně pěvecký sbor Senzaband, který krásně využil akusticky prostor, když v jedné písni zazněl rovnou ze tří stran.
V druhé polovině koncertu se představily naše kapely a orchestry. Ve vedení orchestrů se postupně jako hosté představili páni učitelé: Marcel Lipták  a Marián Šídlo Friedl, protože pan učitel Jiří Pokorný, který orchestry vede a řídí, byl zrovna v tento den se svým žákem v ÚSTŘEDNÍM kole soutěže ZUŠ v Praze.
Májový koncert se skvěle vydařil, měl rychlý spád, představil pestrý koktejl hudby a posluchači odměnili žáky a jejich učitele bouřlivým potleskem.

1-10 of 202