ARCHÍV‎ > ‎

Aktuálně


koncert v Domově Hortenzie

přidáno: 6. 10. 2017 9:21, autor: Elena Janiczaková

V pátek 6. října 2017 zpestřili naši žáci podzimní odpoledne v Domově Hortenzie svým vystoupením.
Představil se klarinetový soubor, který pracuje pod vedením pana učitele M. Gemrota a žákyně pěveckého oddělení ze třídy Eleny Janiczakové.
Pestrý program, který pravidelně prostřídával skladby klarinetového souboru a jednotlivé vstupy zpěvaček jistě zlepšil náladu nejen klientům Domova Hortenzie, ale i všemu personálu, který se o klienty Domova Hortenzie pečlivě stará.

abonentní koncert Barokní velikáni & Karel Fleischlinger a hosté

přidáno: 2. 10. 2017 12:30, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 12. 10. 2017 4:13 uživatelem Marcel Lipták ]

V úterý 26. září 2017 se v 19 hodin ve velkém sále Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm rozezněly tóny těchto třech hudebníků:
Kateřina Šujanová - soprán, Anežka Jungová - barokní violoncello, Karel Fleischlinger - barokní kytara a theorba.

Podtitul koncertu byl "Gia risi del mio mal", což v překladu znamená  "Vysmívám se svojí bolesti" a
zazněl výběr skladeb mistrů baroka.

Již dlouholetou tradicí je vystoupení našich žáků na začátku koncertu, 26. září zahrál Vojtěch Fus na trubku s klavírním doprovodem paní učitelky Martiny Hanákové skladbu Vjačeslava Ivanoviče Ščelokova: Dětský koncert. Vojtěch Fus je žákem pana učitele Jiřího Pokorného.

Koncert Petra Bazaly Potmě pro Světlušku

přidáno: 2. 10. 2017 8:44, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 2. 10. 2017 8:47 ]

V pátek 22. 9. se v tanečním sále Astry  rozezněly tóny hudby od 18 hod. na koncertě Petra Bazaly Potmě pro Světlušku - nadaci Českého rozhlasu. Na začátku zata
nčil romský soubor Cikne Čhave a po nich zahrály poslepu dvě malé klavíristky ZUŠ z Rožnova pod Radhoštěm. Poté se představil náš skvělý klarinetový soubor pana učitele Michala Gemrota , který zahrál pestrou směsici skladeb od jazzu po úpravu lidové písně. Pak vystoupily dvě zpěvačky ze třídy Eleny Janiczakové s vlastní úpravou dvou populárních písní a nakonec  kytaristka ze třídy Věry Benešové.
 Další hodinu hrál na elektrické piano nevidomý mistr světa ve hře na klavír v USA v Hollywoodu Petr Bazala, kterému Světluška pomohla finančně dostudovat hudební konzervatoř.

Frenštátskou ZUŠku už nepřehlédnete

přidáno: 8. 9. 2017 5:05, autor: Vladimír Vondráček

Od dnešního dne zdobí vstup do naší ZUŠky dva nové krásné prapory ve tvaru kapky s logem naší školy. Vítají všechny, kteří vstupují do naší školy a už k nám všichni trefí mnohem snáz. 
            Prapory budou využívány také při všech akcích mimo naši budovu - tedy například na Den města, koncerty v kině nebo na poslední velké akci v závěru školního roku, kterou je Tanec pod hvězdami, v amfiteátru na Horečkách. 
            Zkrátka přijďte se podívat, jak to naší ZUŠce ode dneška sluší :-)


nový školní rok - nové zábradlí u našeho vchodu

přidáno: 3. 9. 2017 13:06, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 18. 9. 2017 5:57 ]

Vítáme vás v novém školním roce.

Kdyby se vám začátek nového školního roku zdál příliš těžký,
můžete se u nás opřít:)

Vítejte.

Tanec pod hvězdami

přidáno: 26. 6. 2017 8:56, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 11. 7. 2017 2:04 uživatelem Vladimír Vondráček ]

Trio Základních uměleckých škol se letos sešlo při druhém ročníku Tance pod hvězdami, který loni přilákal do amfiteátru víc než 600 spokojených diváků. Taneční obory ze základních uměleckých škol z Litvínova, Valašského Meziříčí a Frenštátu se se v pátek 23. června sešly na pódiu přírodního amfiteátru na Horečkách, aby roztančily ve večerních hodinách pod hvězdným nebem taneční rej, složený z třech desítek tanečních choreografií.
Po loňském nečekaném úspěchu letos kromě tanečního oboru školy B-Art z Valašského Meziříčí přizvala naše škola také tanečníky a tanečnice až z dalekého Litvínova. Letos již na 800 spokojených diváků tedy mělo možnost ochutnat tři různé přístupy k výuce tance na uměleckých školách. Cílem je nejen vzájemné poznávání a inspirace žáků i jejich učitelů, ale také využití skvělého zázemí pódia přírodního amfiteátru na Horečkách, který s přibývající nocí ve světlech reflektorů umocňuje prožitek z tanečních kreací.


2017-06-23 Tanec pod hvězdami - foto Jan Novotný


koncert učitelů zuš našeho kraje

přidáno: 26. 6. 2017 8:51, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 8. 9. 2017 5:24 uživatelem Vladimír Vondráček ]

Ve středu 21. června se konal v Bruntále koncert učitelů ZUŠ Moravskoslezského kraje. Pod záštitou ZUŠ Bruntál, MěÚ Bruntál a sdružení základních uměleckých škol MÚZA se v Audienčním sále zámku představili učitelé ZUŠek z celého kraje. Naši ZUŠ reprezentoval nejen p. uč. Marcel Lipták, ale i naše bývalá žákyně Hana Rašková nyní Vrbíková, která učí na ZUŠ Rychvald. 
Hana Rašková studovala na naší ZUŠ hru na příčnou flétnu právě u p. uč. Marcela Liptáka, takže si na jednom pódiu zahráli dnes jako kolegové.

Koncert učitelů krajských ZUŠ v Bruntále


Den města Frenštát pod Radhoštěm

přidáno: 20. 6. 2017 5:22, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 27. 6. 2017 4:39 uživatelem Marcel Lipták ]

Město Frenštát pod Radhoštěm si letos připomíná 635 let od svého vzniku. V pátek 9. června 2017 si ho všichni obyvatelé mohli  připomenout akcí Den města a den sociálních služeb Frenštátu pod Radhoštěm.
Pestrý celodenní program probíhal od 10 hodin na frenštátském náměstí,  odpolední část byla věnována umění, hudbě a tanci.  Naše Základní umělecká škola v jeden a půl hodinovém programovém bloku představila své orchestry, sólisty, pěvecký sbor i taneční obor.
"Dnes se to moc povedlo. Všechna vystoupení byla velmi pěkná, zvláště se mi líbilo vystoupení Swing bandu Jirky Pokorného a dětského houslového orchestru Houslissimo. Ale takto bych mohl pokračovat a nakonec bych vyjmenoval úplně všechny, kdo tu dnes za lidušku vystupují. Opravdu jsem na všechny naše žáky moc hrdý," zhodnotil vystoupení ředitel ZUŠ Frenštát p. R. Vladimír Vondráček.
Nutno podotknout, že nejen v "našem" bloku se objevili žáci naší ZUŠ. V dopoledních programech, kterými se představily základní školy našeho města, se také prezentovala naše práce - mj. finalisté pěvecké soutěže základních škol.
Každopádně Den města se opět povedl.

Závěrečné vystoupení žáků tanečního oddělení naší ZUŠ a zuš open

přidáno: 7. 6. 2017 4:00, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 17. 10. 2017 5:54 uživatelem Vladimír Vondráček ]

V úterý 30. května se konalo již tradiční vystoupení žáků tanečního oddělení naší ZUŠ. Program čítal okolo třiceti čísel a vyplnil i s přestávkou více jak dvě hodiny hudebního proudu plného tanečních choreografií.

I  letošní taneční vystoupení bylo plné nových nápadů. Ve svých vstupech se představili absolventi jednotlivých stupňů, což přineslo více sólových čísel, než obvykle.

Od úvodu, který zajistily žákyně 2. a 3. ročníku II. stupně s choreografií Jedním dechem, přes vystoupení všech ročníků, až po samotný závěr koncertu, kde se postupně představily opět všechny děti v choreografii Přísně  tajné. Na známé melodie ze všech možných filmů a seriálů o neohrožených agentech se představily všechny děti, které v naší ZUŠ tančí.

Na závěr tleskalo úplně plné vyprodané kino.

Nejen tímto koncertem jsme se připojili k projektu operní pěvkyně Magdaleny Kožené - ZUŠ OPEN.

Celé odpoledne zněla před naší ZUŠkou hudba. Ať již z prostoru před kinem nebo přímo pod okny školy. představily se kapely, taneční obor, prostě jsme ukázali, že to u nás ZUškou žije.
vystoupení žáků ZUŠ pro mateřské školy a družinu zš tyršova

přidáno: 6. 6. 2017 8:20, autor: Elena Janiczaková

Tradiční vystoupení konané ke Dni dětí pod vedením paní učitelky Jany Lichnovské letos vyšlo už na 23. května .

Vždy se snažíme předvést celou škálu vyučovaných oborů (hudební, taneční, výtvarný) na naší ZUŠ tak, aby mladí posluchači, předškoláčci v mateřských školkách, získali co nejlepší přehled o nabídce naší ZUŠ.

Letos jsme nabídku těchto koncertů rozšířili i pro děti z družiny, které si se zájmem poslechli celé pásmo různorodých vystoupení.


1-10 of 167