ARCHÍV‎ > ‎

Aktuálně


Tanec pod hvězdami

přidáno: 26. 6. 2017 8:56, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 11. 7. 2017 2:04 uživatelem Vladimír Vondráček ]

Trio Základních uměleckých škol se letos sešlo při druhém ročníku Tance pod hvězdami, který loni přilákal do amfiteátru víc než 600 spokojených diváků. Taneční obory ze základních uměleckých škol z Litvínova, Valašského Meziříčí a Frenštátu se se v pátek 23. června sešly na pódiu přírodního amfiteátru na Horečkách, aby roztančily ve večerních hodinách pod hvězdným nebem taneční rej, složený z třech desítek tanečních choreografií.
Po loňském nečekaném úspěchu letos kromě tanečního oboru školy B-Art z Valašského Meziříčí přizvala naše škola také tanečníky a tanečnice až z dalekého Litvínova. Letos již na 800 spokojených diváků tedy mělo možnost ochutnat tři různé přístupy k výuce tance na uměleckých školách. Cílem je nejen vzájemné poznávání a inspirace žáků i jejich učitelů, ale také využití skvělého zázemí pódia přírodního amfiteátru na Horečkách, který s přibývající nocí ve světlech reflektorů umocňuje prožitek z tanečních kreací.


2017-06-23 Tanec pod hvězdami - foto Jan Novotný


koncert učitelů zuš msk

přidáno: 26. 6. 2017 8:51, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 26. 6. 2017 8:59 ]

Ve středu 21. června se konal v Bruntále koncert učitelů ZUŠ MSK. Pod záštitou ZUŠ Bruntál, MěÚ Bruntál a Múzy se v Audienčním sále zámku představili učitelé ZUŠek z celého Moravskoslezského kraje. Naši ZUŠ reprezentoval nejen p. uč. Marcel Lipták, ale i naše bývalá žákyně Hana Rašková nyní Vrbíková, která učí na ZUŠ Rychvald. 
Hana Rašková studovala na naší ZUŠ hru na příčnou flétnu právě u p. uč. Marcela Liptáka, takže si na jednom pódiu zahráli dnes jako kolegové.

Den města Frenštát pod Radhoštěm

přidáno: 20. 6. 2017 5:22, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 27. 6. 2017 4:39 uživatelem Marcel Lipták ]

Město Frenštát pod Radhoštěm si letos připomíná 635 let od svého vzniku. V pátek 9. června 2017 si ho všichni obyvatelé mohli  připomenout akcí Den města a den sociálních služeb Frenštátu pod Radhoštěm.
Pestrý celodenní program probíhal od 10 hodin na frenštátském náměstí,  odpolední část byla věnována umění, hudbě a tanci.  Naše Základní umělecká škola v jeden a půl hodinovém programovém bloku představila své orchestry, sólisty, pěvecký sbor i taneční obor.
"Dnes se to moc povedlo. Všechna vystoupení byla velmi pěkná, zvláště se mi líbilo vystoupení Swing bandu Jirky Pokorného a dětského houslového orchestru Houslissimo. Ale takto bych mohl pokračovat a nakonec bych vyjmenoval úplně všechny, kdo tu dnes za lidušku vystupují. Opravdu jsem na všechny naše žáky moc hrdý," zhodnotil vystoupení ředitel ZUŠ Frenštát p. R. Vladimír Vondráček.
Nutno podotknout, že nejen v "našem" bloku se objevili žáci naší ZUŠ. V dopoledních programech, kterými se představily základní školy našeho města, se také prezentovala naše práce - mj. finalisté pěvecké soutěže základních škol.
Každopádně Den města se opět povedl.

Závěrečné vystoupení žáků tanečního oddělení naší ZUŠ a zuš open

přidáno: 7. 6. 2017 4:00, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 7. 6. 2017 4:04 ]

V úterý 30. května se konalo již tradiční vystoupení žáků tanečního oddělení naší ZUŠ. Program čítal okolo třiceti čísel a vyplnil i s přestávkou více jak dvě hodiny hudebního proudu plného tanečních choreografií.

I  letošní taneční vystoupení bylo plné nových nápadů. Ve svých vstupech se představili absolventi jednotlivých stupňů, což přineslo více sólových čísel, než obvykle.

Od úvodu, který zajistily žákyně 2. a 3. ročníku II. stupně s choreografií Jedním dechem, přes vystoupení všech ročníků, až po samotný závěr koncertu, kde se postupně představily opět všechny děti v choreografii Přísně  tajné. Na známé melodie ze všech možných filmů a seriálů o neohrožených agentech se představily všechny děti, které v naší ZUŠ tančí.

Na závěr tleskalo úplně plné vyprodané kino.

Nejen tímto koncertem jsme se připojili k projektu operní pěvkyně Magdaleny Kožené - ZUŠ OPEN.

Celé odpoledne zněla před naší ZUŠkou hudba. Ať již z prostoru před kinem nebo přímo pod okny školy. představily se kapely, taneční obor, prostě jsme ukázali, že to u nás ZUškou žije.
vystoupení žáků ZUŠ pro mateřské školy a družinu zš tyršova

přidáno: 6. 6. 2017 8:20, autor: Elena Janiczaková

Tradiční vystoupení konané ke Dni dětí pod vedením paní učitelky Jany Lichnovské letos vyšlo už na 23. května .

Vždy se snažíme předvést celou škálu vyučovaných oborů (hudební, taneční, výtvarný) na naší ZUŠ tak, aby mladí posluchači, předškoláčci v mateřských školkách, získali co nejlepší přehled o nabídce naší ZUŠ.

Letos jsme nabídku těchto koncertů rozšířili i pro děti z družiny, které si se zájmem poslechli celé pásmo různorodých vystoupení.


klavírní festival

přidáno: 6. 6. 2017 8:16, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 27. 6. 2017 4:41 uživatelem Marcel Lipták ]


Frenštátský klavírní festival inicioval frenštátský rodák Martin Kasík – světový klavírista a bývalý absolvent naší Základní umělecké školy. V letošním roce 2017 se uskutečnil již třetí ročník tohoto festivalu.

A to od pátku 19. května do soboty 20. května 2017.

Jedním z hlavních cílů festivalu je přivádět do Frenštátu pod Radhoštěm nejlepší české i světové interprety.

HARMONOGRAM letošního ročníku FESTIVALU:

pátek 19. května 2017 od 18 hodin foyer domu kultury
zahájení festivalu - výstava děl výtvarníka Dominika Petra:
malíř a ilustrátor Dominik Petr (*1975) je spjat s frenštátským klavírním festivalem od jeho počátku - letos v předpremiéře předvede své dílo k prestižnímu 58. ročníku Chopinova festivalu

pátek 19. května 2017 od 19 hodin velký sál domu kultury
úvodní koncert festivalu:
trio Kateřina Englichová (harfa), Vilém Veverka (hoboj), Martin Kasík (klavír)

program - Jan Ladislav Dusík, Bedřich Smetana, Fryderyk Chopin, Camille Saint-Saens, Jiří Gemrot.

sobota 20. května 2017 8.30 - 15.00 sál ZUŠ

masterclass pod vedením Martina Kasíka:
společná práce Martina Kasíka s aktivními účastníky masterclass nad připraveným repertoárem - masterclass je přístupný široké veřejnosti

sobota 20. května 2017 od 18 hodin velký sál domu kultury

závěrečný koncert festivalu:
duo Ivan Ženatý (housle), Martin Kasík (klavír).

program - Ludwig van Beethoven, Bedřich Smetana, César Franck.

Májový koncert

přidáno: 17. 5. 2017 12:49, autor: Elena Janiczaková

V úterý 16. května se konal koncert žáků naší ZUŠ. Letos, tak jako v loňském a předloňském roce, jsme jej nazvali Májový koncert. Takže se tento název stal již tradicí.

Program koncertu  čítal dvacet čísel a vyplnil i s přestávkou více jak dvě hodiny hudebního proudu, tanečních choreografií a samozřejmě průvodního slova.

O slavnostní zahájení se postaralo taneční vystoupení žákyň druhého cyklu.

Smyčcový soubor Houslissimo předvedl, co nového se naučili. Pod vedením p. učitelky Střalkové zazněly tři skladby, mimo jiné i melodie od Antonia Vivaldiho.

Taneční čísla střídala sólová i komorní vystoupení. Vystoupení klarinetového souboru, akordeonového souboru a barokního souboru dal vyniknout souhře našich žáků.

Vystoupení pěveckého sboru Senzaband přineslo tři nádherné písně. Jedeme vlakem (autorů Svěrák + Uhlíř) v podání menších zpěváků rozveselilo celé publikum. V písni Boky jako skříň si sólo se sborem zazpívala Tereza Milenovská.  V maorské písni E-i-a-i-e si pod vedením paní učitelky Věry Marhevské zazpívali i diváci v sále.

Po přestávce se představilo cimbálové duo. Druhá polovina koncertu už se nesla v duchu kapel a orchestrů. Představily se nám kapely , kytarový soubor, sourozenci Špačkovi. Matyáš Jílek ve hře na kontrabas (postoupil do celostátního kola soutěží ZUŠ a obdržel krásné druhé místo).

Naše dva orchestry se  představily se svými názvy - Swing band (zahráli skladby Aint She Sweet a Soul Bossa Nova) a Musik band (zahráli píseň ze stejnojmenného filmu Skyfall a The Phantom of opera). Orchestry nádherně "šlapaly" a je jasné, že zlaté pásmo v krajském kole
soutěží ZUŠ neobdrželi náhodou.

 Na závěr tleskalo úplně plné kino.

vystoupení tanečního oddělení v Havířově

přidáno: 17. 5. 2017 6:35, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 22. 5. 2017 5:41 uživatelem Vladimír Vondráček ]

Ve čtvrtek 11. května se mimo jiné akce, konala také jubilejní XX. přehlídka tanečního oboru.
Taneční sekce KUR ZUŠ MSK pozvala všechny krajské ZUŠ na jubilejní XX. přehlídku tanečního oboru, která se uskutečnila ve čtvrtek 11. 5. 2017 v ZUŠ Leoše Janáčka Havířov - Podlesí. Přijeli téměř všechny školy, respektive jejich taneční obory. Každá učitelka tanečního oboru se mohla prezentovat jedním tanečním číslem, tedy na školách jako je naše ZUŠ, kde učí více učitelek, dostala škola více prostoru v programu přehlídky. Přehlídka nebyla soutěžní, ale nabídla přehled různých přístupů ve výuce tanečních oborů v našem kraji. Jednotlivé choreografie byly velmi pestré jak po stránce námětů, zpracování i použitých technik a rekvizit. Naše baletky tedy shlédly soustu čísel a kromě toho, že si sami zatančily, mohli vidět nejrůznější choreografie, techniky i práci s neobvyklými rekvizitami. Zkrátka přehlídka byla přínosná jak pro učitele, tak pro žáky i pro ty, kdo se přišli podívat jako diváci.

abonentní koncert zahájilo houslissimo

přidáno: 15. 5. 2017 11:21, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 17. 5. 2017 12:19 ]

foto Jan Novotný
Slavné světové miniatury v podání pražského klavírního kvarteta Ensemble Martinů zazněly ve čtvrtek 11. května 2017 v sále frenštátského Domu kultury v rámci třetího abonentního koncertu.

V úvodu koncertu vystoupili už tradičně v rámci projektu pomáháme talentům žáci naší Základní umělecké školy. Krátce po 19. hodině se pódium zaplnilo houslovým souborem Houslissimo, které pod vedením paní učitelky Veroniky Střálkové zahrálo hned dvě sklady autorů Ludwiga van Beethovena a Richarda Grafa. Publikum ocenilo výkony mladých houslistů dlouhým potleskem a soubor Houslissimo si v podstatě "připravil půdu" pro vystoupení na našem Májovém koncertě, který se bude konat 16. května v našem kině.

Setkání s jubilanty

přidáno: 15. 5. 2017 6:56, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 15. 5. 2017 11:00 ]

Ve čtvrtek 11. května se ve Frenštátském kině sešly různé generace. Konalo se již tradiční setkání s našimi jubilanty. Tuto slavnostní událost svým vystoupením obohatil klarinetový soubor z naší ZUŠ -  ve složení Blabla Vít, Fojtík Pavel, Havel Jan, Kubica Jiří, Pavlíček Šimon, Tichavský Tomáš, Uličník Jan ( ze třídy MgA. Michala Gemrota). Zahráli tyto skladby: Rondeau od Henry Purcela,  Adeste Fideles od Johna Franci Wadea, známou píseň Beatles Yesterday ( John Lenon, Paul Mc. Carney) a spirituál - Somebody´s knocking at your door.
 Další soubor, který zpestřil toto setkání byl akordeonový soubor. Ten pracuje pod vedením paní učitelky Jany Lichnovské. Babincová Eliška, Babincová Klára, Cibulcová Jana, Kubicová Magdaléna, Macíčková Kateřina, Pustka Martin zahráli skladbu Viktora Vlasova - Bossa Nova.


1-10 of 162