ARCHÍV‎ > ‎

Aktuálně


taneční koncert

přidáno: 2. 6. 2018 4:16, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 2. 6. 2018 4:26 uživatelem Marcel Lipták ]

V úterý 29. května se konalo již tradiční vystoupení žáků tanečního oddělení naší ZUŠ. Program čítal necelých třicet čísel a vyplnil i s přestávkou více jak dvě hodiny hudebního proudu plného tanečních choreografií. 

I  letošní taneční vystoupení bylo plné nových nápadů. Ve dvou vstupech se představily spojené ročníky a vznikly tak choreografie pro 20 a 24 tanečníků, což znamenalo úplně plné jeviště tanečníků a důmyslně pokrytý prostor tancem a světelnými efekty.

Od úvodu, který zajistily žákyně  3. ročníku II. stupně s choreografií On the Broadway, přes vystoupení všech ročníků, včetně těch nejmenších z taneční přípravky, měl koncert příjemný spád.

Až po samotný závěr koncertu, kde se postupně představily opět všechny děti v choreografii Sportem ku zdraví. Na známé melodie se sportovní tématikou se představily všechny děti, které v naší ZUŠ tančí. 

Na závěr tleskalo úplně plné vyprodané kino.

Vystoupení v Tiché

přidáno: 29. 5. 2018 5:15, autor: Elena Janiczaková

V sobotu 26. května 2018 vystoupily naše sólistky pěveckého oddělení a pěvecký sbor Senzaband na akci Kácení máje, kterou pořádala komise pro kulturu a historii obce Tichá.
 Před obecním úřadem defilovaly vystoupení dětí z různých seskupení. Ve čtvrt na tři dostala prostor naše ZUŠ. Sólistky Adéla Pustějovská, Veronika Pavlátová, Natálie Olejníčková a Magdalena Jandová se původně připravovaly na vystoupení v Ostravě, ale při shodě termínů, daly přednost vystoupení v Tiché, protože by paní učitelce Věrce Marhevské, která řídí sbor Senzaband velmi chyběly při vystoupení sboru. Takže po sólových písních se zařadily k ostatním členům Senzabandu a celý sbor předvedl krásné pásmo písní, které na klávesy doprovodil pan ředitel Vladimír Vondráček.

zuš open na naší ZUŠ

přidáno: 29. 5. 2018 3:39, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 29. 5. 2018 5:06 ]

Dnes jsme skvěle oslavili velký svátek ZUŠ OPEN 2018, který jsme spojili s Dnem otevřených dveří, děkujeme všem, kdo se účastnili na pódiu i v hledišti, báječně jsme si to užili a jsme vděční i nahoru za krásné počasí a všem, kdo tu dnes byli, za skvělou atmosféru a výkony 
 ....
Nelze než souhlasit se slovy pana ředitele, Den otevřených dveří navštívilo spoustu spokojených návštěvníků a ZUŠ OPEN se stalo nedílnou součástí konce školního roku. Nadace operní divy Magdaleny Kožené se snaží o zviditelnění základních uměleckých škol a zdůraznění jejich jediněčnosti.

vystoupení žáků ZUŠ pro mateřské školy a družinu zš tyršova

přidáno: 29. 5. 2018 3:28, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 31. 5. 2018 4:35 uživatelem Marcel Lipták ]

Tradiční vystoupení konané ke Dni dětí pod vedením paní učitelky Jany Lichnovské letos vyšlo už na 22. května .

Vždy se snažíme předvést celou škálu vyučovaných oborů (hudební, taneční, výtvarný) na naší ZUŠ tak, aby mladí posluchači, předškoláčci v mateřských školkách, získali co nejlepší přehled o nabídce naší ZUŠ. Nově mohly děti vidět a slyšet hru na lesní roh a  harfu.

I letos, tak jako loni, jsme nabídku těchto koncertů rozšířili i pro děti z družiny, které si se zájmem poslechli celé pásmo různorodých vystoupení. Všechny vystoupení se setkaly s velkým ohlasem a zaslouženým potleskem


krajská akordeonová přehlídka

přidáno: 22. 5. 2018 7:53, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 22. 5. 2018 13:38 ]

V pátek 18. května 2018 se konala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě krajská akordeonová přehlídka, které se účastnila i naše ZUŠ.
Tu zastupovaly paní učitelky Jana Lichnovská a Jarmila Hrubišová se svými žáky. Naší školu reprezentovali v sólové hře: Kateřina Macíčková /ze třídy J. Hrubišové/ se skladbou S. S. Rašky Bennyho rytmické blues. Nutno podotknout, že autor napsal skladbu vTrojanovicích, takže tuto skladbu moc hudební veřejnost nezná a v Ostravě z ní byli nadšení. 
Dále vystupovali: sólově Klára Babincová /ze třídy J. Lichnovské/. V komorní hře Eliška Babincová, Klára Babincová, Magdalena Kubicová, Jiří Kubica /klarinet - ze třídy Michala Gemrota/ , kterou nacvičila p. uč. Lichnovská.

koncert v domově hortenzie

přidáno: 15. 5. 2018 12:38, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 22. 5. 2018 13:39 ]

V pátek 11. května proběhl již tradiční koncert pro klienty Domova Hortenzie.
Vystoupili na něm žáci hudebního oboru a pěveckého oddělení.
Program koncertu byl tradičně velmi pestrý. Zahrnoval sólová pěvecká čísla i vysto
upení našeho klarinetového souboru. Novinkou byla hra na harfu. Sandra Elly zahrála Etudu pro harfu.
Všem žákům se vystoupení moc povedlo a byli odměněni spontánním potleskem.
Věříme, že našimi koncerty jsme prozářili květnové odpoledne nejen všem klientům Domova Hortenzie, ale i jejich obětavému personálu..

Abonentní koncert 10. května 2018

přidáno: 15. 5. 2018 10:56, autor: Elena Janiczaková

V pořadu s vůní Francie zazněly ve čtvrtek 10. května 2018 ve velkém sále frenštátského Domu kultury české i francouzské šansony nejen z repertoáru Édith Piaf, ale i známé francouzské filmové melodie a také vlastní autorská tvorba Radky Fišarové.

radka fišarováUž třetí koncert letošní abonentní sezóny se nesl v příjemné, osvěžující a nezaměnitelné atmosféře, které Radka Fišarová dodala tu správnou noblesu a francouzský šarm.
V rámci programu pomáháme talentům vystoupily na úvod žákyně Základní umělecké školy ve Frenštátě pod Radhoštěm. Skladbu L´ Encouragement španělského hudebního skladatele Fernando Sora na kytaru zahrály Anežka Vacková a Karolína Frejlichová ze třídy paní učitelky Věry Benešové.
 Závěr koncertu věnovala Radka Fišarová všem těm, kteří se v tom dnešním světě plném děsivých a nepříjemných zpráv, stále ještě nebojí. Nádherná Ave Maria zvedla frenštátské publikum ze židlí a potlesk ve stoje byl krásnou odměnou za nádherný večer.


májový koncert - dům kultury frenštát pod radhoštěm, 3. května

přidáno: 5. 5. 2018 13:26, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 15. 5. 2018 10:50 ]

Závěrečný koncert hudebního oboru, v poslední době nazývaný " májový", podle data konání, se letos nově konal v Domě kultury. Zkusili jsme využít nově zrekonsruované prostory kulturního domu a vyzkoušet jeho akustiku, abychom mohli představit zvuk našich hudebních nástrojů v jejich nezkreslené podobě.
Jako vždy se představily všechny hudební soubory, které u nás (na naší ZUŠ) pracují.
Májový koncert zahájilo Houslissimo, pak sólisty prostřídala vystoupení tanečního oboru, slyšeli jsme také klarinetový a akordeonový soubor. První polovinu koncertu ukončil nádherně pěvecký sbor Senzaband, který krásně využil akusticky prostor, když v jedné písni zazněl rovnou ze tří stran.
V druhé polovině koncertu se představily naše kapely a orchestry. Ve vedení orchestrů se postupně jako hosté představili páni učitelé: Marcel Lipták  a Marián Šídlo Friedl, protože pan učitel Jiří Pokorný, který orchestry vede a řídí, byl zrovna v tento den se svým žákem v ÚSTŘEDNÍM kole soutěže ZUŠ v Praze.
Májový koncert se skvěle vydařil, měl rychlý spád, představil pestrý koktejl hudby a posluchači odměnili žáky a jejich učitele bouřlivým potleskem.

Historický úspěch tanečního oboru v soutěžích ZUŠ

přidáno: 24. 4. 2018 9:20, autor: Vladimír Vondráček

V pondělí a úterý 8. a 9. dubna 2018 se konala krajská soutěžní přehlídka tanečních oborů. Do novojičínského Beskydského divadla se sjelo 400 dětí ze 17 základních uměleckých škol se 40 choreografiemi. Pouze tři choreografie mohly postoupit do celostátního kola. O postup se soutěžilo dva dny ve čtyřech kategoriích. První den se předvedli tanečníci mladší a druhý den tanečníci starší. Na pódiu se vystřídaly děti ve věku 7-20 let.

Naše ZUŠ se s vítěznými choreografiemi z okresního kola představili první den. Čtvrtý ročník s choreografií Výrobní linka a šestý ročník s choreografií Žvýkačka. Oba ročníky vystoupení zvládli skvěle, a proto si také odvezli VELMI KRÁSNÉ VÝSLEDKY. A samozřejmě nejen to. Taky spoustu nových zážitků a společně strávených chvil s kamarády a pedagogy.


Do celostátního kola, které se koná na přelomu května a června postoupily pouze tři choreografie. Dvě z Nového Jičína a …chvíle napětí…... naše VÝROBNÍ LINKA.

Dětem i pedagogům patří obrovská gratulace a poděkování za výborné prezentování naši ZUŠ.

6.ročník / Žvýkačka - A. Vondráček Janíková, J.Gajdošíková - STŘÍBRNÉ PÁSMO

4.ročník / Výrobní linka - A. Vondráček.Janíková, J.Gajdošíková - ZLATÉ PÁSMO s postupem do CELOSTÁTNÍHO KOLA

úspěchy našich žáků v krajských kolech soutěží ZUŠ

přidáno: 23. 4. 2018 11:12, autor: Marcel Lipták   [ aktualizováno 23. 4. 2018 11:52 ]

V krajském kole soutěží ZUŠ ve hře na dechové nástroje získali :
Lukáš Jahnický - zobcová flétna 3. místo, (ze třídy Marcela Liptáka), Jakub Vařák - klarinet 2. místo, Karel Vetešník - klarinet 3. místo, (ze třídy Michala Gemrota), Sebastian Šupola - trubka 2. místo, )ze třídy Jiřího Pokorného), Vojtěch Prášek - trombon ze třídy Jiřího Pokorného získal 1. místo s postupem do ústředního kola, které se bude konat ve čtvrtek 3.5.2018 v ZUŠ Jana Hanuše v Praze.

V krajském kole soutěží ZUŠ ve hře na bicí nástroje získal : Jakub Vondráček 3. místo (ze třídy Petra Strahala)

V krajském kole soutěží ZUŠ v oboru sólový zpěv získaly : Veronika Jurková a Veronika Pavlátová (ze třídy Eleny Janiczakové), Aneta Rozumková (ze třídy Věry Marhevské) - 2. místa

V krajském kole soutěží ZUŠ ve hře na cimbál získali žáci ze třídy Jaroslava Kneisla : Renata Hrabovská 2. místo,  Dominik Ryška 1. místo bez postupu, Markéta Strakošová a Anna Strakošová 1. místa s postupem   do ústředního kola , cimbálové dua Markéta Strakošová - Mikuláš Nikel a Anna Strakošová - Renata Hrabovská 1. místa s postupem do ústředního kola, které se bude konat 24.5. - 25.5.2018 v ZUŠ Mikulov.

V krajském kole Soutěžní přehlídky tanečního oboru získaly žákyně ze třídy Anny Vondráček Janíkové : 6. ročník /I.stupně s choreografií Žvýkačka  - stříbrné pásmo a 4. ročník /I. stupně s choreografií Výrobní linka - zlaté pásmo s postupem do ústředního kola , které se bude konat 31.5. - 2.6.2018 v ZUŠ Uherské Hradiště.

Všem postupujícím žákům a jejich učitelům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů při reprezentaci naší školy v ústředních kolech.1-10 of 200