ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

abonentní koncerty a žáci naší zuš

přidáno: 11. 4. 2018 12:50, autor: Elena Janiczaková
Jarní čas je tradičně plný kulturních akcí. V rámci projektu pomáháme talentům, ve spolupráci s naší Základní uměleckou školou ve Frenštátě pod Radhoštěm, zaznívají na abonentních koncertech naši žáci a studenti.
Na úvod konce
rtu Janáček Ensemble, který se konal 13. března 2018 zahrál na trubku Sebastian Šupola, ze třídy pana učitele Jiřího Pokorného, za klavírního doprovodu Martiny Hanákové, Suitu B dur Josefa Pavla Vejvanovského.
Janáček Ensemble  představil divákům v našem kulturním domě díla klasického i romantického repertoáru,  mimo jiné i Antonína Rejchy nebo Antonína Dvořáka.

  Koncert Štefana Margity a Moravského klavírního tria.
Koncert byl původně zařazen na závěr páté abonentní sezóny. Pan Margita však ze zdravotních důvodů v prosinci nedorazil, koncert se tedy uskutečnil v náhradním termínu. Sám Štefan Margita zmínil hned na začátku koncertu, důvody proč, to v prosinci nevyšlo. "Tak jste se mě konečně dočkali. Já se vám všem moc omlouvám, ale tehdy v prosinci jsem byl nemocný, kdybych přijel, nezazpíval bych vám tu ani hóří."

V úvodu programu vystoupil v rámci projektu pomáháme talentům student ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm
Václav Lipka, ze třídy paní učitelky Jany Lichnovské, který zahrál na klavír skladbu Preludium cis moll od Sergeje Rachmaninova. Potom už pódium patřilo Moravskému klavírnímu triu, které publikum rozehřálo Slovanským tancem Antonína Dvořáka. A poté za velkého potlesku předstoupil před publikum sám Štefan Margita.
Comments