ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Česko zpívá koledy

přidáno: 20. 12. 2014 9:08, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 11. 1. 2015 23:31 uživatelem Vladimír Vondráček ]
Město Frenštát pod Radhoštěm se vůbec poprvé připojilo k celorepublikové akci pořádané regionálními Deníky a Českým rozhlasem "Česko zpívá koledy". Od 17 hodiny vystoupily na pódiu čtyři pěvecké sbory, které vytvořily příjemnou vánoční atmosféru. Tento program zahájil pěvecký sbor Senzaband z naší zušky pod vedením paní učitelky Věry Marhevské a za klavírního doprovodu paní učitelky Andrey Bodečkové. Náš sbor zazpíval tyto písně:  Co to cinká za vesnicí, Ztratila se na salaši slanina, Ala Nanyta (španělská koleda), Rolničky zvoní, Kolébala a zpívala. Poté vystoupily sbory Základní a mateřské školy Záhuní, Základní a mateřské školy Tyršova a pěvecký sbor Gymnázia a Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky Garrendo.

V 18 hodin se na pokyn organizátorů rozeznělo náměstí zpěvem šestice českých koled: Nesem Vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce Valaši, Den přeslavný jest k nám přišel a Vánoce, Vánoce přicházejí, které si spolu se sbory zazpívaly na čtyři stovky Frenštáčanů.  Atmosféra na náměstí byla příjemná a naladila všechny přítomné na nadcházející Vánoce. Přesně v tu samou chvíli zpívaly tyto koledy tisíce lidí na více jak 570 místech České republiky.

Česko zpívá koledy - foto Jan Novotný, Vladimír Rajnošek


Comments