ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

česko zpívá koledy

přidáno: 9. 1. 2018 4:16, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 9. 1. 2018 12:27 ]
Program předcházející samotnému společnému zpívání koled trval asi hodinu a půl. Představily se různé soubory působící v našem městě.
Pěvecký sbor Senza Band  z naší ZUŠ pod vedením paní učitelky Věrky Marhevské zazpíval několik krásných vánočních písní a koled, které na klávesy doprovodil pan ředitel Vladimír Vondráček.
Zazněly písně Prosinec, Kom, Koníčku můj,a další.
Přesně v 18 hodin
začala hrát cimbálová muzika Valašský Vojvoda pod vedením Zdeňka Tofla první z šesti připravených koled. Zároveň s cimbálovou muzikou byly na pódiu nastoupeny všechny sbory, i náš pěvecký sbor Senza Band a před nimi stál sbor největší, tvořený několika stovkami návštěvníků. Ti všichni společně zazpívali koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.
Akce je celorepublikově pořádána už sedmým rokem a jejím cílem je spojovat lidi v celé naší zemi. Přináší také radost ze společného setkávání se a zastavení v dnešní uspěchané době. A přesně to bylo vidět na návštěvnících frenštátského společného zpívání koled, kteří na náměstí dorazili a s úsměvem na tváři si s chutí zazpívali a naladili se na předvánoční atmosféru.
Comments