ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Český Rozhlas Ostrava natáčel zajímavý jazzový koncert v sále ZUŠ

přidáno: 5. 8. 2014 4:21, autor: Vladimír Vondráček   [ aktualizováno 5. 8. 2014 4:21 ]
Mimořádný jazzový koncert tria Wlosok - Hus - Kocián natáček Český Rozhlas Ostrava v sále naší ZUŠky ve středu 30. července. Za organizací celé akce stojí kolega Marian Friedl a nutno říci že i v tomto letním čase byla divácká účast velmi dobrá. Přibližně 30 jazzově naladěných diváků shlédlo a zažilo opravdu skvělý jazz v podání tří zmíněných muzikantů - v USA žijícího Pavla Wlosoka, učitele naší ZUŠky Rosti Huse a letošního absolventa hry na kontrabas Martina Kociána. 

Pavel Wlosok se každoročně vrací v době letních prázdnin do Čech a příležitostně zde i hraje a vyučuje. My jsme měli možnost s ním strávit masterclass na konci června na téma Jazzová kapela - aneb co dělat, aby to fungovalo a nyní se jednalo o samostatný jazzový koncert, který byl natáčen českým rozhlasem.

Je velmi potěšující, že tento pedagog a klavírista patřící ke světové špičce, nachází pravidelně cestu do naší ZUŠky. Budeme se tedy moc těšit na další počiny, za které dnes patří dík, jak Marianovi Friedlovi, tak Rosťovi Husovi.

Koncert tria Wlosok_Hus_Kocián - natáčení ČRO Ostrava


Comments