ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Den města

přidáno: 14. 2. 2014 2:38, autor: Vladimír Vondráček   [ aktualizováno 14. 2. 2014 2:40 ]
Den města se tradičně konal v půlce června a naše škola na něm stejně jako ostatní školy a organizace z Frenštátu nemohla chybět. Oproti jiným subjektům však přispěla více než měrou vrchovatou jak do programové nabídky na jednotlivých pódiích, tak do příprav dne města i technického zajištění celé akce. Na hlavním pódiu se ve více jak dvouhodinovém bloku představilo několik čísel v podání žáků naší školy. Výborní houslisté souboru Houslissimo uchvátili všechny diváky jak svým hráčským uměním, tak svým nadšením a přístupem. Poté se vystřídalo na pódiu několik komornějších uskupení s instrumentálními nebo pěveckými výkony. V závěru bloku ZUŠ zahráli z pódia svěží muziku bývalí odchovanci ZUŠky - kapela Last Minute, která již několik let žije svým životem a nutno říci s velkým potěšením, že se muzice intenzivně věnují a kapele to parádně hraje. Posledním vstup zajistil Taneční orchestr mladších žáků se svým repertoárem složeným z pohádkových písní a melodií.
        Druhá scéna byla v permanenci ZUŠky ještě podstatně více. Zajišťovali jsme kompletní zvuk a částečně i světla. Na pódiu se vystřídaly formace jako cimbálová muzika, pěvecké sbory, komorní hra akordeonů, klarinetový soubor nebo kapela Kašpárek. Zkrátka bylo na co se dívat a program byl příjemně pestrý. Večerní zábavu pak zpestřila kapela Off Axis, která také vznikla na ZUŠce a už roky působí jako poloamatérská kapela s řadou ocenění i pestrou paletou své koncertní dráhy.
Posledním bonbónkem na tomto pódiu pak bylo vystoupení našeho tanečního oboru, které se událo na samý závěr, když už slunce zašlo za Javorník a bylo tedy možné pódium nechat trochu zalít světlem z reflektotrů. Ne poprvé se i v rámci tohoto vystoupení prezentovala spolupráce s klubem Kryt, kdy kluci kryťáci tančili společně s děvčaty z tanečního oboru a divácky bylo toto číslo velmi atraktivní.
        Děkujeme tedy všem, kdo se přišli podívat, za podporu a těšíme se na další Den města za rok.

Den města


Comments