ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Frenštátská ZUŠka v soutěžích MŠMT

přidáno: 2. 4. 2012 8:21, autor: Vladimír Vondráček   [ aktualizováno 2. 4. 2012 8:21 ]
V letošním školním roce 2011/2012 se naše škola účastní soutěží ZUŠ ve hře na lidové nástroje, ve hře na dechové v sólovém a komorním zpěvu, ve hře smyčcových souborů a orchestrů a také v tanečním oboru.
     18. ledna 2012 proběhlo na naší škole okresní kolo soutěží ZUŠ ve hře na lidové nástroje a hře smyčcových souborů a orchestrů. Do krajského kola postoupili Anna Strakošová, Ondřej Cochlar, Martin Strnadel, Šimon Bartoníček - všichni hráli na cimbál a jsou žáky učitele Jaroslava Kneisla. Smyčcový soubor vedený učitelkou Veronikou Střálkovou získal 1.místo a postoupil do krajského kola, kde v Orlové Porubě 20. března získal krásné 1.místo a zvláštní ocenění poroty Za přesvědčivé provedení soutěžních skladeb.
       9.-10. února 2012 proběhlo v Novém Jičíně okresní kolo ZUŠ ve hře na dechové nástroje. Naši školu výborně reprezentovali žáci: Jiří Raška (trubka) 1.místo s postupem do krajského kola, Karel Černoch (trubka) 2. místo, Marek Lanča (pozoun) 2. místo, František Macíček (trubka) 2. místo, Petr Prášek (trubka) 2. místo, Natálie Harvanová (zobcová flétna) čestné uznání - žáci učitele Jiřího Pokorného; Silvestr Adámek (klarinet) 1. místo s postupem do krajského kola, Šimon Novák (klarinet) 1. místo s postupem do krajského kola, Jiří Kubica (klarinet) 1. místo, Patricie Bartošová (zobcová flétna) 3. místo - žáci učitele Michala Gemrota.
15. února 2012 proběhlo v Příboře okresní kolo soutěží ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu. Žákyně učitelky Eleny Janiczakové získaly pěkná ocenění: Zuzana Keislerová 1. místo, Anna Balcárková 2. místo, Anastázie Bartoňová 2.místo, Veronika Borovcová 2.místo, Lucie Kotrbová 2. místo. Barbora Synková žákyně učitelky Evy Běrské získala 1. místo, žákyně učitelky Věry Marhevské Magdaléna Jandová získala 2.místo a Anežka Pražáková 2.místo.
      Dále 13. března proběhla v Novém Jičíně v Beskydském divadle okresní soutěžní přehlídka tanečních oborů. Žákyně našeho tanečního oboru krásně zatančily a získaly ocěnění: ve 2. kategorii - vyučující Ludmila Ritzová - Za citlivý dětský projev, v 5. kategorii -  vyučující Adriena Hanáková - Za poetiku a citlivý projev, v 5.a kategorii - vyučující Anna Janíková - Diplom za provedení skladby, 5.b kategorii - vyučující Anna Janíková - Diplom za provedení skladby
       V měsíci březnu proběhla také krajská kola soutěží ZUŠ. Ve hře na dechové nástroje 21. března 2012 v ZUŠ Orlové získal Jiří Raška 1. místo s postupem do ústředního kola ve hře na trubku, 22. března 2012 v ZUŠ Orlové získal Silvestr Adámek pěkné 2. místo a Šimon Novák 2. místo ve hře na klarinet. Den nato 23. března 2012 se konalo krajské kolo soutěží ve hře na lidové nástroje v ZUŠ Havířov-Podlesí. Naši žáci Anna Strakošová, Ondřej Cochlar, Martin Strnadel, Šimon Bartoníček získali všichni zaslouženě 1. místa, což je pro naši školu velká čest.
     Jiří Hanik náš talentovaný kytarista se zúčastnil soutěže PRAGuitarra Clássica 2012. Letos se konal již 3. ročník této celostátní soutěže ve hře na klasickou kytaru, která probíhala od 8.-10. března 2012. Jiří Hanik - žák učitelky Věry Benešové - získal krásnou 2 cenu v 2.kategorii.

Všem našim žákům i učitelů patří velký dík za pečlivou přípravu a krásné výsledky i zážitky.
Comments