ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Golden Age Festival 2016 v Bratislavě a "naše" LAM trio ...

přidáno: 3. 10. 2016 14:14, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 13. 2. 2017 9:09 uživatelem Vladimír Vondráček ]
Rytmus je náš byznyz, zpívalo a hrálo se a v přeplněném sále bratislavského V – klubu v sobotu 17.09.2016. Na jednom pódiu se tu potkaly tři vyjímečná seskupení, které spojuje  společné zaměření a to je Hot Jazz.
Akustické trio z Frenštátu pod Radhoštěm - Lam Trio hraje ve složení: Ladislav Kokeš - housle a trubka,  Aleš Nitra- kytara a Milan Holub -  kontrabas, přičemž  Ladislav Kokeš a Milan Holub jsou bývalí žáci naší ZUŠ.
Svoje vystoupení vyplnili  hlavně českými skladbami z neméně zvučných prvorepublikových filmů. Zazněly tak staré šlágry jako “Oči čokoládové“ a “Dívko v modrém“.
Trio však sáhlo i po Ellingtonovi a jeho “It Don´t Mean a Thing (If It Ain´t Got That Swing)“, ve kterém se předvedl Ladislav Kokeš s hrou na tajemný nástroj připomínající lesní roh -  tzv. melofón. O tom, že patří mezi jediné hráče na tento nástroj na severní Moravě, není pochyb. 
Na závěr pokračovali šlágry “Mě to tady nebaví“ a  “Teď ještě ne“,  a naposledy zahráli na pódiu, po vytleskaném přídavku hit “Jen pro ten dnešní den“ ze slavného filmu Kristián.
 Lam Trio  tak úspěšně vyplnilo první část programu a otevřelo dveře následující kapele Fats JazzBand. 
Comments