ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Koncert učitelů ZUŠ Moravskoslezského kraje se konal tentokráte ve Frenštátě p. R.

přidáno: 24. 6. 2015 23:56, autor: Vladimír Vondráček   [ aktualizováno 19. 1. 2016 7:46 ]
    Pondělní podvečer 22. června v sále frenštátské ZUŠky patřil učitelům ZUŠ z celého Moravskoslezského kraje. Ti se sjeli na konci školního roku v našem městě, aby společně nabídli posluchačům své umělecké výkony na koncertě učitelů, který již sedmým rokem prezentuje umělecké aktivity učitelů základních uměleckých škol, kteří se věnují výuce žáků v našem kraji. 
    Koncert učitelů Moravskoslezského kraje je součástí projektu Festivalu základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje  - MUZIÁDA 2015, pořádaného pod záštitou náměstků hejtmana MSK Mgr. Věry Palkové a Ing. RSDr.  Svatomíra Recmana. 
    Program koncertu byl velmi pestrý a trval téměř 2,5 hodiny. Posluchačům však čas velmi příjemně ubíhal jak díky pestrým a zajímavým interpretačním výkonům učitelů, tak díky průvodnímu slovu učitele frenštátské ZUŠky Mgr. Jaroslava Kneisla, který pojal svůj moderátorský záměr vzhledem k časové náročnosti programu koncert velmi odlehčeně s osobitým humorem, do kterého vtáhnul jednotlivé interprety, a také s noblesou a osobitým charisma jemu vlastním, což v reakcích během samotného koncertu i po něm vzbudilo v reakcích posluchačů i samotných interpretů velmi kladné ohlasy a přineslo všem jedinečné zážitky.
    Koncert byl krásným zastavením s múzami na sklonku letošního školního roku a také velmi příjemným společenským setkáním učitelů ZUŠ našeho kraje.

2015-06-22 Koncert učitelů MSK - foto Martin Buryan


    
Comments