ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Májový koncert

přidáno: 12. 5. 2015 11:04, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 12. 5. 2015 11:04 uživatelem Vladimír Vondráček ]

V úterý 5. května se konal již tradiční koncert žáků naší ZUŠ. Letos jsme jej nazvali Májový koncert.

Program koncertu čítal dvacet čísel a vyplnil i s přestávkou více jak dvě hodiny hudebního proudu, tanečních choreografií a samozřejmě průvodního slova.
Letošní taneční vystoupení pokračovaly v tradici vánočního koncertu, kde to místy připomínalo světelnou show. Taneční vystoupení „Tání“ opět  využilo ultrafialová světla a tanečnice a tanečník měli speciální dresy, které odrážejí světlo.

Nesmíme opomenout hudební obor a různorodé soubory (flétnový, klarinetový, akordeonový, barokní smyčcový, cimbálová muzika, Houslissimo).
Spoustu posluchačů by možná nenapadlo, že na zobcové flétny se dají  hrát moderní skladby ( Beetlemania, Just a tango).V podání klarinetového souboru zazněla hlavní melodie z filmu Růžový panter a  přinesla příjemné oživení v sále.

Letošní Májový koncert měl příjemný, rychlý spád. Od úvodu, který zajistila Věžní hudba, přes komorní i sólová vystoupení, až po samotný závěr koncertu, kde se postupně představily tři kapely a Taneční a Swingový orchestr. Opět se potvrdilo, že naše ZUŠ má opavdu pestrý výběr hudebních žánrů od folklóru, přes klasiku až po pop a rock . Na závěr tleskalo úplně plné vyprodané kino.

Comments