ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Májový koncert

přidáno: 7. 6. 2016 7:59, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 27. 6. 2016 11:35 uživatelem Vladimír Vondráček ]
V úterý 24. května se konal již tradiční koncert žáků naší ZUŠ. Letos, tak jako v loňském roce, jsme jej nazvali Májový koncert.

Program koncertu  čítal dvacetjedna čísel a vyplnil i s přestávkou více jak dvě hodiny hudebního proudu, tanečních choreografií a samozřejmě průvodního slova.

O slavnostní zahájení se postarala Věžní hudba pod vedením p. učitele Pokorného. Melodie skladby Canon od J. Pachelbela, byla možná divákům povědomá. Žáci naší školy ji nacvičili a na začátku tohoto školního roku předvedli na našem náměstí, jako upoutávku k výročí naší školy. Celý letošní rok je ve znamení 70-ti letého výročí založení školy.

Smyčcový soubor Houslissimo předvedl, co nového se stihli  naučit. Pod vedením p. učitelky Střalkové zazněly čtyři skladby, mimo jiné i melodie od slavných Baetles.

Taneční čísla střídala sólová i komorní vystoupení. Vystoupení smyčcového komorního souboru, akordeonového souboru a smyčcového souboru s doprovodem klavíru dal vyniknout souhře našich žáků

Novinkou bylo použití hudebních doprovodů na MP3. Takto zazněla nádherná skladba Belle v podání Daniely Uvírové na příčnou flétnu i ústřední melodie z poslední "bondovky" v podání Lucie Kotrbové.

Druhá polovina koncertu už se nesla v duchu kapel a orchestrů. Zde se představila hudební seskupení, která potřebují náročnějí zvučení. Představily se nám kapely , kytarové trio, klarinetový soubor a naše dva orchestry. Ty se letos představily s novými názvy - Musik band (zahrál melodii z Rockyho III. a The Phantom of opera) a  Swing band (Misty a Soul Bossa Nova).

 Na závěr tleskalo úplně plné vyprodané kino.
Comments