ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Májový koncert

přidáno: 17. 5. 2017 12:49, autor: Elena Janiczaková
V úterý 16. května se konal koncert žáků naší ZUŠ. Letos, tak jako v loňském a předloňském roce, jsme jej nazvali Májový koncert. Takže se tento název stal již tradicí.

Program koncertu  čítal dvacet čísel a vyplnil i s přestávkou více jak dvě hodiny hudebního proudu, tanečních choreografií a samozřejmě průvodního slova.

O slavnostní zahájení se postaralo taneční vystoupení žákyň druhého cyklu.

Smyčcový soubor Houslissimo předvedl, co nového se naučili. Pod vedením p. učitelky Střalkové zazněly tři skladby, mimo jiné i melodie od Antonia Vivaldiho.

Taneční čísla střídala sólová i komorní vystoupení. Vystoupení klarinetového souboru, akordeonového souboru a barokního souboru dal vyniknout souhře našich žáků.

Vystoupení pěveckého sboru Senzaband přineslo tři nádherné písně. Jedeme vlakem (autorů Svěrák + Uhlíř) v podání menších zpěváků rozveselilo celé publikum. V písni Boky jako skříň si sólo se sborem zazpívala Tereza Milenovská.  V maorské písni E-i-a-i-e si pod vedením paní učitelky Věry Marhevské zazpívali i diváci v sále.

Po přestávce se představilo cimbálové duo. Druhá polovina koncertu už se nesla v duchu kapel a orchestrů. Představily se nám kapely , kytarový soubor, sourozenci Špačkovi. Matyáš Jílek ve hře na kontrabas (postoupil do celostátního kola soutěží ZUŠ a obdržel krásné druhé místo).

Naše dva orchestry se  představily se svými názvy - Swing band (zahráli skladby Aint She Sweet a Soul Bossa Nova) a Musik band (zahráli píseň ze stejnojmenného filmu Skyfall a The Phantom of opera). Orchestry nádherně "šlapaly" a je jasné, že zlaté pásmo v krajském kole
soutěží ZUŠ neobdrželi náhodou.

 Na závěr tleskalo úplně plné kino.
Comments