ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

májový koncert - dům kultury frenštát pod radhoštěm, 3. května

přidáno: 5. 5. 2018 13:26, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 15. 5. 2018 10:50 ]
Závěrečný koncert hudebního oboru, v poslední době nazývaný " májový", podle data konání, se letos nově konal v Domě kultury. Zkusili jsme využít nově zrekonsruované prostory kulturního domu a vyzkoušet jeho akustiku, abychom mohli představit zvuk našich hudebních nástrojů v jejich nezkreslené podobě.
Jako vždy se představily všechny hudební soubory, které u nás (na naší ZUŠ) pracují.
Májový koncert zahájilo Houslissimo, pak sólisty prostřídala vystoupení tanečního oboru, slyšeli jsme také klarinetový a akordeonový soubor. První polovinu koncertu ukončil nádherně pěvecký sbor Senzaband, který krásně využil akusticky prostor, když v jedné písni zazněl rovnou ze tří stran.
V druhé polovině koncertu se představily naše kapely a orchestry. Ve vedení orchestrů se postupně jako hosté představili páni učitelé: Marcel Lipták  a Marián Šídlo Friedl, protože pan učitel Jiří Pokorný, který orchestry vede a řídí, byl zrovna v tento den se svým žákem v ÚSTŘEDNÍM kole soutěže ZUŠ v Praze.
Májový koncert se skvěle vydařil, měl rychlý spád, představil pestrý koktejl hudby a posluchači odměnili žáky a jejich učitele bouřlivým potleskem.
Comments