ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Naši žáci prokázali svůj um na soutěžích ZUŠ

přidáno: 7. 4. 2013 15:03, autor: Vladimír Vondráček   [ aktualizováno 7. 4. 2013 15:03 ]
        V letošním školním roce se naši žáci zúčastnili soutěží ZUŠ, které vyhlašuje MŠMT,  v komorní hře s převahou dechových nástrojů a ve hře na akordeon - v sólové a komorní hře.
        Do nedalekého Příbora jeli naši muzikanti soutěžit 12. února v okresním kole v komorní hře s převahou dechových nástrojů. Daniela Uvírová a Anežka Dudková na zobcovou flétnu a Eliška Pitelová na klavír získaly v kategorii I. E krásné 1. místo ovšem bez postupu. Flétnistky jsou ze třídy učitele Mgr. Marcela Liptáka.
        Četné zastoupení naší školy měla možnost shlédnout porota v okresním koleve hře na akordeon - v sólové a komorní hře, které se konalo 21. února na základní umělecké škole v Bílovci. Krajské kolo se pak odehrálo 26. - 27. března v Klimkovicích. Ve hře na akordeon dosáhli žáci učitelky Jany Lichnovské výborných výsledků:
  • Eliška Babincová v okresním kole v 0. kategorii 1. místo bez postupu, 
  • Magdaléna Kubicová v okresním kole v 0. kategorii 1. místo s postupem, v krajském kole 3. místo, 
  • Vojtěch Teichmann v 1. kategorii v okresním kole 1. místo s postupem, v krajském kole 2. místo, 
  • akordeonové duo ve složení Eliška Babincová a Magdaléna Kubicová v kategorii I. A získaly v okresním kole 1. místo s postupem apoté v krajském kole pěkné 2. místo, 
  • akordeonové kvarteto hrálo ve složení Klára Babincová, Pavel Pajlík, Jana Cibulcová, Jan Kuča. Tito žáci dosáhli v okresním kole v kategorii I. A 1. místa s postupem a v krajském kole 2. místo. 
  • Jan Kuča, žák učitelky Jarmily Hrubišové, získal v 2. kategorii v okresním kole skvělé 1. místo s postupem a v krajském kole 1. místo s postupem do ústředního kola, které se bude konat 10. - 12. května 2013 v Pardubicích.
Comments