ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Projekt dostavby a rekonstrukce budovy ZUŠ

přidáno: 16. 11. 2010 14:09, autor: Vladimír Vondráček   [ aktualizováno 18. 3. 2011 3:42 ]

Město Frenštát p. R. ve spolupráci se Základní uměleckou školou již podruhé připravilo projekt s názvem Středisko celoživotního a uměleckého vzdělávání Frenštát pod Radhoštěm. Před dvěma lety uniklo schválení projektu ze strany Regionální rady pouze o vlásek, a proto byl projekt dopracován s větší komplexností přestavby a dostavby a podán k 15. lednu 2010.

            Projektu se při druhém podání podařilo dosáhnout na potřebný počet bodů v hodnocení a projekt získal finanční dotaci, která byla je 92,5 % celkového rozpočtu projektu – město tedy obdrží cca 14 miliónů z fondů EU. Nyní je projekt ve fázi před smluvním přijetí finanční dotace ze strany města. Pak již bude možné naplno začít realizovat všechny plány.

            Během následujících prací v roce 2011 se stávající budova ZUŠ podstatně zrekonstruuje – od nové střechy počínaje, přes instalaci výtahu, nových oken až k natřené fasádě. Zároveň uvnitř dojde vedle výměny rozvodů vody a odpadů také k renovaci sociálních zařízení, což už je velmi potřebné.

            Kromě rekonstrukce stávajících prostor škola získá dostavbou dalšího patra 3 velmi potřebné učebny – nový taneční sál, ateliér pro výtvarný obor, jednu učebnu pro obor hudební a také sociální zařízení pro handicapované a šatnu. Škole tyto nové prostorové možnosti usnadní jak značné každoroční problémy s prostorovou organizací výuky tak i podpoří efektivnější uspokojování stále rostoucí poptávky po uměleckém vzdělávání v našem regionu.

Prezentace PicasaWeb


Comments