ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Swingové Vánoce se parádně vydařily ...

přidáno: 6. 1. 2011 13:50, autor: Vladimír Vondráček   [ aktualizováno 13. 1. 2011 6:31 ]
V pondělí 27. prosince 2010 se ve Frenštátě p. R. konal třetí ročník úspěšného hudebního festivalu Swingové Vánoce. Pro narůstající počet příznivců této unikátní akce se Swingovky tentokrát přesunuly do velkého sálu v Domě kultury.

Letošní festival byl plný překvapení již od svého začátku. Odstartoval jej v 17.00 hodin jeden z pořadatelů, vedoucí OS MKS Marian Žárský. Prvním překvapením byl maskot  festivalu "Swingová ovce", která se objevila na pódiu a vystřelila konfety.
Poté se na hlavním pódiu postupně představily kapely z Frenštátu p. R., Kopřivnice a Zubří. Celkem účinkovalo více než 120 muzikantů a tanečníků. Velký sál byl zcela zaplněn milovníky swingu, kteří si přišli vychutnat také zajímavé hudební novinky – seskupení pozounistů s rytmikou pod taktovkou Ladislava Pilaře či skvělé vokální seskupení Sluníčko z Bohumína. Dixielandová partička Láďa Kokeš and His Hotentots Gang opět, a nutno dodat, že zaslouženě, sklidila veliký úspěch – stejně jako na loňském ročníku.
Skvěle rozjetý večer, který si nenechalo ujít více než 600 návštěvníků, pokračoval parádní swingovou tančírnou pod taktovkou Swing Bandu ZUŠ a Jirky Pokorného a SwingTime Bandu Martina Svobody. Dalším příjemným překvapením se pak stala unikátní swingová videokavárna se stylově oděnou obsluhou, která si získala velkou oblibu, a fotokoutek, v němž zkušení fotografové Jan Novotný a Tomáš Karafiát zcela zdarma fotili návštěvníky v dobových kostýmech.
Již teď se můžeme těšit co nám "Swingová ovce" přichystá příští rok!


Prezentace PicasaWeb

Prezentace PicasaWeb


Comments