ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Vánoční koncert naší ZUŠ

přidáno: 22. 12. 2016 6:39, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 22. 12. 2016 9:50 uživatelem Vladimír Vondráček ]
V ten vánoční čas, sešli jsme se zas...........letos až po zlaté neděli, 20. prosince, se Frenštátské kino opět rozeznělo příjemnými tóny vánočního koncertu naší ZUŠ.
Program koncertu měl spoustu různorodých vystoupení a vyplnil i s přestávkou přesně dvě hodiny hudebního proudu, prokládaného několika tanečními čísly. Krásné melodie jako Jednou v roce je ten den apod. daly vyniknout ladnému pohybu tanečnic. Nechyběla také taneční čísla s využitím UV světla, kdy vyniknou i detaily, jako kresby speciální barvou na obličejích tanečnic..
Nesmíme opomenout hudební obor a různorodé soubory.

Houslissimo nám zahrálo krásné melodie z filmu Tři oříšky pro Popelku (aranže si rozepisovala paní učitelka Veronika Střálková sama). K
larinetový soubor pod vedením pana učitele Michala Gemrota zahrál skladbu Lisa. Barokní smyčcový soubor zaujal diváky skladbou Air. A tak bychom mohli jmenovat dál a dál.
Pěvecký sbor Senzaband se dále rozrůstá, na pódiu zabere celý prostor a na zvuku sboru je to znát.
Letošní vánoční koncert měl příjemný, rychlý spád. Od úvodu, který zajistila Věžní hudba, až po samotný závěr koncertu, kde se postupně představily tři kapely: Kašpárek v rohlíku, Street lite a Dobrá kapela (pod vedením R. Huse). Závěr patřil Muzikálovému a  Swingovému orchestru (pod vedením J. Pokorného).
Závěrečná skladba Aint she sweet roztančila všechny diváky nehledě na to, jestli seděli nebo stáli vzadu u vchodu. Swingový orchestr to prostě "rozbalil naplno".
Na závěr tleskalo úplně plné kino, neboť letošní vánoční koncert se opravdu výborně povedl.
Comments