ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Vánoční koncert ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm

přidáno: 20. 12. 2014 10:15, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 3. 3. 2015 5:32 uživatelem Vladimír Vondráček ]
Začátkem třetího adventního týdne, 16. prosince, se Frenštátské kino rozeznělo příjemnými tóny vánočního koncertu naší ZUŠ.

Program koncertu měl více jak 20 čísel a vyplnil i s přestávkou přesně dvě hodiny hudebního proudu, prokládaného několika tanečními čísly. Letošní taneční vystoupení místy připomínalo světelnou show. Jedno taneční vystoupení dokonce probíhalo pod ultrafialovým světlem a tanečnice studia pro dospělé měly speciální dresy. Na těle měly ornamenty vytvořené speciální barvou pro UV osvětlení. Myslím, že toto originální číslo se všem moc líbilo.

Nesmíme opomenout hudební obor a různorodé soubory (flétnový, klarinetový, akordeonový, barokní smyčcový, cimbálová muzika...) a jejich pestré vystoupení. Houslissimo vystoupilo se skladbou Pocta Martinu Kasíkovi, kterou pro svůj soubor zaranžovala paní učitelka Veronika Střalková. (Martin Kasík, byl letos vyznamenán „cenou svatého Martina“ - viz článek v aktualitách)

Letošní vánoční koncert měl příjemný, rychlý spád. Od úvodu, který zajistila Věžní hudba, přes komorní i sólová vystoupení, až po samotný závěr koncertu, kde se postupně představily tři kapely a Taneční a Swingový orchestr. Opět se potvrdilo, že naše ZUŠ má opavdu pestrý výběr hudebních žánrů od folklóru, přes klasiku až po pop, rock atd. Na závěr tleskalo úplně plné vyprodané kino.
Comments