ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Vánoční koncert ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm

přidáno: 14. 12. 2015 12:28, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 20. 1. 2016 4:26 uživatelem Vladimír Vondráček ]
V ten vánoční čas, sešli jsme se zas...........letos už začátkem druhého adventního týdne, 10. prosince, se Frenštátské kino opět rozeznělo příjemnými tóny vánočního koncertu naší ZUŠ.

Program koncertu měl spoustu různorodých čísel (vystoupení) a vyplnil i s přestávkou přesně dvě hodiny hudebního proudu, prokládaného několika tanečními čísly. Krásné melodie jako Zafúkané apod. daly vyniknout ladnému pohybu tanečnic.

Ale zpátky k textu písně, ze které jsem si vzala úvodní větu. Pěvecký sbor Senzaband nám zazpíval nejen tuto krásnou vánoční koledu. Zazněly také písně Co to cinká za vesnicí a dvě různé úpravy písně Vondráši Matóši.
Pěvecký sbor se nám letos představil v novém složení. Nábor nových členů měl úspěch a na zvuku tohoto seskupení je to znát. Posily ve starších žácích vynikly ve skladbě Jazz Gloria. I malých zpěváků výrazně přibylo, za což jsme velmi rádi.
Zpěv zněl také ve veselé písni  Rýma v podání žáků pěveckého oddělení.
Nesmíme opomenout hudební obor a různorodé soubory (
Houslissimo, klarinetový, smyčcový soubor) a jejich žánrově  pestré vystoupení.

Letošní vánoční koncert měl příjemný, rychlý spád. Od úvodu, který zajistila Věžní hudba, až po samotný závěr koncertu, kde se postupně představily tři čísla: kapela Street lite s písní Fading flower (pod vedením R. Huse) a Taneční a Swingový orchestr (pod vedením J. Pokorného).
Ve skladbě Skyfall si sólo na trubku zahrál bývalý žák naší ZUŠ  Jiří Raška.

Velkou zásluhu na letošním vánočním koncertu měl nový moderátor, pan učitel Jaroslav Kneisl, jinak náš učitel hry na cimbál. Jeho žákyně, Anička Strakošová na tomto koncertu také účinkovala. Zahrála na nový cimbál firmy Holak, který jsme získali z projektu.

Na závěr tleskalo úplně plné kino.
Comments