ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

vánoční koncert zuš frenštát pod radhoštěm

přidáno: 9. 1. 2018 12:18, autor: Elena Janiczaková   [ aktualizováno 9. 1. 2018 12:45 ]
Letos až po bronzové neděli, 19. prosince, se Frenštátské kino opět rozeznělo příjemnými tóny vánočního koncertu naší ZUŠ.
Program koncertu měl spoustu různorodých vystoupení a vyplnil i s přestávkou přesně dvě hodiny hudebního proudu, prokládaného několika tanečními čísly. Krásné melodie z pohádkových filmů, např. Biely koň a Hádej daly vyniknout ladnému pohybu tanečnic.
Nesmíme opomenout hudební obor a různorodé soubory.

Houslissimo nám zahrálo mimo jiné Krásnou melodii Ave Maria (aranže si rozepisovala paní učitelka Veronika Střálková sam
a). Klarinetový soubor pod vedením pana učitele Michala Gemrota zahrál skladbu Amerika Leonarda Bernstaina. Kytarový soubor pod vedením paní učitelkyVěry Benešové zahrál svěží skladby Pizzikato polka a El Vito.
A tak bychom mohli jmenovat dál a dál.
Pěvecký sbor Senzaba
nd se dále rozrůstá, na pódiu zabere celý prostor a na zvuku sboru je to znát. Letos se představil s písněmi Prosinec, Kom a Koníčku můj.
Vánoční koncert měl příjemný, rychlý spád. Od úvodu, který zajistila Věžní hudba, až po samotný závěr koncertu, kde se postupně představili sólisté i dvě  kapely: Kapela ze zlata a Dobrá kapela (pod vedením R. Huse). Závěr patřil  Swingovému  a Muzikálovému orchestru (pod vedením J. Pokorného).
Závěrečná skladba Let it go z Ledového království dala připomenout  malým i velkým, že zimní vánoční čas plný pohádek je už za dveřmi.
Na závěr tleskalo úplně plné kino, neboť letošní vánoční koncert se opravdu výborně povedl.
Comments