ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Výsledky našich úspěšných žáků v soutěžích ZUŠ

přidáno: 15. 4. 2016 10:34, autor: Elena Janiczaková   [ Aktualizováno 28. 4. 2016 4:30 uživatelem Vladimír Vondráček ]
Jako každý rok probíhají i letos soutěže základních uměleckých škol v jednotlivých oborech. Letos Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vyhlásilo soutěže a soutěžní přehlídky žáků základních uměleckých škol České republiky v hudebním a literárně dramatickém oboru.

Naší ZUŠky se týkaly tyto soutěže:

- Komorní hra s převahou dechových nástrojů
- Hra na akordeon (včetně komorní a souborové hry)
- Komorní hra s převahou smyčcových nástrojů
- Soutěžní přehlídka ve sborovém zpěvu

Okresní kola soutěží:


Soutěž v komorní hře s převahou dechových nástrojů se konala 1. 3. 2016 v ZUŠ Příbor.
Naši žáci získali tato krásná ocenění:

Klarinetový sextet III.a kat. – 2. místo (ze třídy M. Gemrota)

Komorní trio III.d kat. - 2. místo (ze třídy M. Gemrota)


Soutěž ve hře na akordeon (včetně komorní a souborové hry) se konala 18. 2. 2016 v ZUŠ ve Fulneku.

V sólové hře jsme získali tato ocenění:

Martin Pustka 1. kat. – 1. místo s postupem (ze třídy J. Lichnovské)

Kateřina Macíčková 2. kat. - 1. místo s postupem ( ze třídy J. Hrubišové)

Magdaléna Kubicová - 1. místo s postupem (ze třídy J. Lichnovské)

Klára Babincová 7. kat. - 1. místo s postupem (ze třídy J. Lichnovské) 

V souborové hře získal náš Akordeonový soubor II. kat. - 1. místo s postupem (ze třídy J. Lichnovské)


Komorní hra s převahou smyčcových nástrojů - tuto

soutěž pořádala naše ZUŠ (viz článek níže).

V okresním kole 29. 1. 2016 v ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm tedy získala ocenění tato seskupení:

Violoncellové duo 0. kat. – 1. místo s postupem (ze třídy T. Sochy)

Smyčcový kvartet IV. kat. - 1. místo s postupem (ze třídy T. Sochy)


Krajská kola

Krajská přehlídka sborového zpěvu sekonala 15. 3. 2016 v ZUŠ L. Janáčka v Havířově. 




A naše sbory získaly tato krásná ocenění.

- Malý SENZABAND A1 kat. – 3. místo (dirigent V. Marhevská)

- SENZABAND A2 kat. - 3. místo (dirigent V. Marhevská)




Komorní hra s převahou dechových nástrojů

Krajské kolo této soutěže se konalo 17. – 18. 3. 2016 v ZUŠ J. R. Míši v Orlov.

Zde Věžní hudba (III.c kat. ze třídy J. Pokorného) –získala krásné 3. místo.




Krajské kolo hry na akordeon (včetně komorní a souborové hry)proběhlo 22. – 23. 3. 2016 v ZUŠ Klimkovice.

A výsledky?

Martin Pustka 1. kat. – 2. místo (ze třídy J. Lichnovské)

Kateřina Macíčková 2. kat. - 2. místo ( ze třídy J. Hrubišové)

Magdaléna Kubicová - 2. místo (ze třídy J. Lichnovské)

Klára Babincová 7. kat. - 2. místo (ze třídy J. Lichnovské)

Akordeonový soubor II. kat. - 2. místo (ze třídy J. Lichnovské)


Krajské kolo komorní hry s převahou smyčcových nástrojů se konalo 5. – 6. 4. 2016 v ZUŠ Frýdek Místek.

Violoncellové duo 0. kat. – 1. místo (ze třídy T. Sochy)

Smyčcový kvartet IV. kat. - 1. místo (ze třídy T. Sochy) 


Nejen těmito soutěžemi jsem ale žili.
Soutěžní klavírní přehlídka Il pianoforte per tutti aneb klavír pro všechn, která se konala 17. – 18. 3. 2016 v ZUŠ ve Studénce.

A přinesla tyto výsledky:

Karolína Schindlerová 1. kat. – zlaté pásmo (ze třídy P. Kubiczka)

Markéta Martináková 2. kat. – stříbrné pásmo (ze třídy J. Hrubišové)

Veronika Bartošová 3. kat. – zlaté pásmo (ze třídy M. Hanákové)

Michaela Štefková 3. kat. – stříbrné pásmo (ze třídy J. Lichnovské)

Alžběta Macíčková 7. kat. - stříbrné pásmo (ze třídy M. Hanákové)

Eliška Pitelová 7. kat. - stříbrné pásmo (ze třídy M. Hanákové)

Všem zůčastněným gratulujeme!!!

Comments