ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Výstava dětských prací zdobí uměleckou školu ve Frenštátě

přidáno: 5. 8. 2014 3:12, autor: Vladimír Vondráček   [ aktualizováno 5. 8. 2014 3:13 ]
Ve středu 14. května 2014 byla slavnostně zahájena soutěžní výstava kreseb žáků frenštátských škol. Výstava je každoročně součástí Mezinárodního festivalu "Setkání cimbálových muzik Valašského království".


Letos poprvé je výstava umístěna v prostorách Základní umělecké školy ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ve zcela zaplněném sále zahájil vernisáž žák ZUŠ Jiří Bartoníček, který za doprovodu učitelky Martiny Hanákové zahrál sólo pro housle z pohádky Radúz a Mahulena.

"Soutěžní výstava kreseb žáků frenštátských škol je již jedenáctým rokem tradiční součástí "Setkání cimbálových muzik Valašského království," řekl v úvodu ředitel hudebního festivalu Radomír Golas a všechny přítomné uvítala také starostka města Zdeňka Leščišinová.
"Myslím si, že do těchto prostor výstava patří a když se procházím po chodbách školy, ty obrázky se na mě smějí a je to nádherný pocit vidět tolik nápadů, kreativity a fantazie, které v sobě dětské kresby mají, " řekl na závěr malíř a grafik Pavel Strnadel.

V rámci vernisáže převzalo ocenění 39 malých výtvarníků. Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. V celé budově ZUŠ byly vidět práce žáků: ZŠ Záhuní, ZŠ Tyršova 913, ZŠ Tyršova 1053, MŠ Školská čtvrť, MŠ Markova, MŠ Dolní, Gymnázia a SPŠEI, ZUŠ Frenštát p. R. a Centra volného času Astra.

Zuzana Kalinová

Vernisáž výstavy při SCMVK


Comments