ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Tanec pod hvězdami rozzářil amfiteátr na Horečkách

přidáno: 25. 6. 2019 13:48, autor: Vladimír Vondráček   [ aktualizováno 25. 6. 2019 13:48 ]

Tanec pod hvězdami rozzářil amfiteátr na Horečkách


Již počtvrté se v pátek 21. června v přírodním amfiteátru na Horečkách rozzářily reflektory, aby se na pódiu představilo téměř 200 tanečníků a tanečnic ze 3 základních uměleckých škol a také VŠMU Bratislava. Letošní Tanec pod hvězdami i přes nepříznivé předpovědi počasí přilákal skoro 900 diváků a nabídl více jak 30 choreografií v pestrém programu, který začal ve 21 hodin a skončil před půlnocí pod nádherným hvězdným nebem. Velkolepý zážitek umocnily dvě LED obrazovky, které byly součástí scény na pódiu, a také oproti předchozím ročníkům lepší a kvalitnější světla a zvuk. Letošní Tanec pod hvězdami byl zkrátka velmi silným zážitkem a to po všech stránkách.

 

Na čtvrtý ročník Tance pod hvězdami kromě frenštátské ZUŠky přijely také dvě další základní umělecké školy - z Nového Jičína a z Orlové. Kromě nich však také program obohatili hosté z VŠMU Bratislava, kteří ve 3 choreografiích představili zejména ztvárnění současného scénického tance. Program tanečního večera byl namíchaný choreografiemi z jednotlivých škol a diváci tak měli možnost shlédnout různé přístupy i provedení nejrůznějších tanečních stylů a žánrů.

Oproti minulým ročníkům, kdy vedle pódia bylo klasické promítací plátno a začínalo se tančit už kolem 19:30, nabídnul letošní ročník taneční show v jiné dimenzi. LED obrazovky, které orámovaly taneční prostor, přinášely diváků nejen zajímavé detaily tanečních kreací, ale také poskytovaly informační servis, takže diváci kromě tištěných programů měli ke každé choreografii veškeré informace vysvícené také na LED obrazovkách. Technika fungovala skvěle a zejména světelná show povýšila letošní Tanec pod hvězdami na profesionální úroveň.

Zkrátka kdo si udělal čas a přišel na Horečky v pátek 21. června, zažil překrásný večer nabitý energií tance tentokráte díky počasí pod nádhernou hvězdnou oblohou a také všichni účinkující měli možnost prožít skvěle zorganizovanou a provedenou taneční show v krásném prostředí přírodního amfiteátru na Horečkách. Už nyní se můžeme těšit na příští - jubilejní - pátý ročník Tance pod hvězdami. 


Comments