ARCHÍV‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

ZUŠka aktivně podpořila Den země

přidáno: 8. 11. 2013 8:41, autor: Vladimír Vondráček   [ aktualizováno 8. 11. 2013 8:41 ]
CVČ Astra ve spolupráci s Měks Frenštát p. R. , Greenpeace a Základní uměleckou školou Frenštát p. R. uspořádalo v pátek 19. 4. 2013 Den Země aneb zasypejte frenštátské doly!!!

Den Země byl zahájen ve frenštátském kině v 8:00 besedou s Greenpeace a panem Ing. Šulganem z CHKO Beskydy pro Základní školu Tyršova 913 Frenštát p. R. na téma: „Záchrana Arktidy před těžbou ropy i záchrana Beskyd před těžbou uhlí." a "40 let CHKO Beskydy". Děti si užily obě dvě vynikající besedy a měly spoustu zajímavých dotazů.

V 9:30 odvezli zdarma 2 autobusy pana Štefka - firmy JAPARCAR od kina na louku pod Kozincem před věže OKD a potom se tvořil asi hodinu živý banner ze 160 dětí s nápisem "Ilove Artic". Na náměstí měla Greenpeace svůj stánek od 13:00. Současně probíhala výstava "Beskydy před a po...", kde byly vystaveny fotografie míst krajiny, kde nejdříve byla jen zelená louka s pasoucími se ovcemi a fotografie krajiny s areálem OKD Frenštát p. R. Součástí této akce bylo také v 15:00 hudební a taneční vystoupení na podporu záchrany Beskyd před těžbou uhlí. Vystoupily taneční kroužky z CVČ Astra Step to movie a TK Style a také zahrála jazzová kapela ze ZUŠ Frenštát p. R. Jazz Brothers ve složení Šimon Novák - saxofon, Pavel Smělý - klavír, Martin Kocián - kontrabas a s nimi učitel Petr Strahal na bicí. Kapelu vedl Jan Kavka, který je sám vynikajícím klavíristou. V 16:00 proběhl výtvarný hapening, při kterém děti svrhly symbolicky pomalované věže OKD a zasypaly je „zelenou loukou" . Den Země uzavřel ve 16:30 hod. závod kol a koloběžek na náměstí. Zde proběhla soutěž o ceny CDU: vstupenky na horolezeckou stěnu Gekon pro 3 nejrychlejší účastníky. Přes chladné počasí závodili malí závodníci s nasazením.

Všem spoluorganizátorům (Měks Frenštát p. R., ZUŠ Frenštát p. R., Greenpeace, Městská policie Frenštát p. R. , Městský úřad Frenštát - stavební odbor, pan Štefek - Japarcar, pan Stanislav Uruba CDU, pan Mgr. Jiří Novotný - obec Trojanovice, spolupracovníci a dobrovolníci CVČ Astra, Základní škola Tyršova 913 Frenštát p. R., kino Frenštát p. R. , pan fotograf Jan Novotný a TV Beskyd ) srdečně děkuji za perfektní spolupráci při organizaci Dne Země aneb zasypejte „frenštátské doly". Díky jejich pomoci se podařilo akci zdárně uskutečnit i přes nepřízeň počasí. Všichni organizátoři i účastníci projevili nahlas občanské odhodlání – chránit nádhernou beskydskou krajinu pro příští generace.

Jiří Hauser

Den země


Comments