O škole‎ > ‎

Výtvarný obor

    Ve výtvarném oboru je snahou pokrýt veškeré aktivity na poli výtvarného umění. Stejně jako v hudebním – je také v tomto oboru cílem vést žáky k profesionálnímu studiu na uměleckých školách, ale nejen k tomu. Práce žáků jsou pak vystavovány jak v prostorách školy, tak v jiných prostorách dalších kulturních institucí ve městě. V tomto školním roce byla plně využívána stálá výstavní plocha – minigalerie – ve vstupním átriu, na chodbách hlavní budovy školy a nově i na stěnách v koncertním sále. Ke stálým výstavám v minigalerii školy patří každoročně výstavy prací absolventů výtvarného oboru nebo výstava prací účastníků Večerních výtvarných kurzů.

    Výtvarný obor stejně jako taneční obor přijal nádherný nový výtvarný ateliér v přistavěném třetím patře. Velmi zajímavé podkrovní prostory ateliéru nabízejí skvělé možnosti rozvoje našeho výtvarného oboru. Zároveň byla z projektu pořízena didaktická technika - projektor, notebook, fotoaparát, digitální kamera a multifunkční barevný kopírovací stroj.

Výtvarný obor úspěšně spolupracoval také již šestým rokem na z předchozích let osvědčených Večerních výtvarných kurzech pro dospělé, které našly velkou odezvu mezi veřejností a proto se je budeme snažit nabízet i nadále. Zároveň se podařilo otevřít také večerní kurzy fotografie, o které byl velký zájem a dobré ohlasy.

Vernisáž absolventů výtvarného oboru


Foto z výtvarného večerního kurzu M. Kopáčkové


Comments