MgA. Michal Gemrot

Studoval na ZUŠ ve Frenštátě pod Radhoštěm od roku 1986 hru na klarinet. Během studia aktivně hrál v různých dechových a cimbálových skupinách. Od roku 1998 je posluchačem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde se věnuje studiu hry na fagot. Po dobu studia účinkoval v různých orchestrech (dechová harmonie JKO, symfonický orchestr JKO) a komorních souborech (trio, kvartet, kvintet). S triem (klarinet, fagot a klavír) se zúčastnil celostátní soutěže komorních souborů ve Vidnavě, kde v roce 2002 získali 3. cenu a o rok později cenu 1. a titul laureáta soutěže. Na základě dobrých výsledku bylo trio vybráno pro reprezentaci školy na přehlídce mladých talentů v Katovicích.
Aktivně vypomáhá v symfonickém orchestru Frýdek-Místek, kde se zúčastnil i natáčení CD. S komorních orchestrem P. J. Vejvanovského v Novém Jičíně vystoupil sólově a později s tímto orchestrem byl na přehlídce komorních souborů v Olomouci, kde hrál dvojkoncert pro klarinet a fagot. Spolupracuje s dětským pěveckými sbory ve Valašském Meziříčí (MIBIDIZO) a Novém Jičíně (Ondrášek).

Účinkoval na Ostravských dnech Nové hudby, dirigentských kurzech v Opavě. Učitelem na ZUŠ ve Frenštátě pod Radhoštěm je od roku 1999.
Comments