Mgr. Veronika Machander


Veronika Macášková je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a bakalářského studia na Fakultě Umění Ostravské univerzity. V současnosti je posluchačkou magisterského studia VŠMU v Bratislavě ve třídě Prof. Petera Michalici.
Svou houslovou hru dále zdokonalovala studiem na Mezinárodních mistrovských interpretačních kurzech na JAMU v Brně u prof. Františka Novotného, interpretačních kurzech B. Martinů a A. Dvořáka, kde studovala u primária Janáčkova kvarteta Miloše Vacka.

Zúčastnila se multimediálního projektu Sommerscoole v Itálii v roce 2010, v roce 2012 byla vybrána do projektu Internationales Orchesteinstitut Attergau v Rakousku, který se konal pod patronátem Vídeňské filharmonie za řízení Maestra Bertranda de Billy.
Veronika Macášková vystupuje sólově i jako členka komorních ansámblů, pravidelně koncertuje s Pěveckým sdružením Martinů, s nímž vystoupila mj. v pařížském Louvru. S orchestrem vystoupila na soutěži Concerto Bohemia a na festivalech Pražské Jaro a Janáčkovy Hukvaldy. Pedagogicky působí v základních uměleckých školách ve Frenštátě pod Radhošťem (od roku 2006) a v Novém Jičíně (od roku 2011). Metodiku houslové hry studuje na Smyčcových sobotách na Konzervatoři v Brně od roku 2008. V roce 2012 studovala v Yehudi Menuhin School of Music v Londýně houslovou vyučovací metodu Colourstrings u jejího tvůrce dr. Gézy Szilvaye.
Comments