kurzy (nejen) pro dospělé


Pokud u sebe vnímáte nevyužitý potenciál a skryté umělecké vlohy, pak neváhejte a přijďte do základní umělecké školy. Letos již po 13. nabízíme pro veřejnost večerní kurzy, které letos budou ve své nabídce zahrnovat večerní výtvarné kurzy, taneční a pohybové kurzy, nově kurzy dramatické výchovy a výtvarné kurzy pro seniory a během roku také kurzy fotografie.

Večerní výtvarné kurzy patřily k prvním kurzům, které ZUŠka veřejnosti nabízí již od roku 2006. Mnozí z účastníků ve výtvarných kurzech pokračují anebo se po pauze vracejí. V letošním roce budou tedy nabízeny jak kurzy pro pokročilé, tak pro začátečníky a dle zájmu pak budou po domluvě s účastníky realizovány. Zájemcům se budou věnovat osvědčení lektoři Pavel Strnadel a Zdeněk Jalůvka.

Dopolední výtvarné kurzy 60+ pak nabízíme nově pod vedením lektorky Romany Kubešové. Jedná se o projekt ve spolupráci se sociálním odborem města a je určen seniorům, kteří se chtějí věnovat dopoledne pestrým výtvarným aktivitám a trávit smysluplně a tvůrčím způsobem čas v krásných prostorách výtvarného ateliéru ZUŠ.

Kurzům fotografie, které se těšily v minulosti velké oblibě a rozběhnou se letos pravděpodobně během školního roku. Lektorem je fotograf Tomáš Gardelka a letošní kurzy nabízí zájemcům nově zrekonstruované prostory, které budou výhradně sloužit fotografickým aktivitám. Účastníci fotografického kurzu se mohou těšit na tvůrčí zázemí s instalovanou technikou, které nabízí výborné zázemí pro rozvoj uměleckého potenciálu.

             Kurzy AirHoop - neboli závěsná akrobacie na kruhu, která je uměním, sportem, tancem, akrobacií a zábavou dohromady - jsou po několika úspěšných bězích opět nabízeny ve víkendových termínech s osvědčenou lektorkou Lucií Strackeovou. Air Hoop kombinuje flexibilní a silové cvičení velmi zábavnou formou. Při této aktivitě posílíte celé tělo a to i svaly, které při běžném cvičení opomíjíte. Získáte také lepší koordinaci těla a zvýšíte si svou vytrvalost. Díky vyplavením endorfinu se vám zvedne nálada, zklidníte své emoce a zapomenete na stres okolo vás.
            Nově otevíráme nyní další kurz AirHoop a to v pracovním týdnu pravidelně ve středy s novou zkušenou lektorkou Michaelou Dorotíkovou. Pokud tedy máte zájem rozvíjet své schopnosti a dovednosti na kruhu, neváhejte se přihlásit :-).

Nově otevíráme dramatický kurz s vynikajícím lektorem Martinem Trubačem - dlouholetým vedoucím frenštátské amatérské divadelní společnosti Waterloo. V dramatickém kurzu si osvojíte základní herecké dovednosti a dozvíte se něco o tom, jak se dělá divadlo. A třebaže nemusíte ve finále stanout na prknech Národního divadla, naučíte se spoustu užitečných věcí, jako například vystupovat před lidmi, ovládat své tělo, gesta a mimiku, hlasové vyjadřování, vnímat své kolegy nebo vcítit se do role.

            Zbrusu nový je také kurz PILOXING SSP - jedná se o nový vzrušující fitness program, který kombinuje nejlepší části Pilates, boxu a tance do vysokoenergetického tréninku. PILOXING využívá nejnovější poznatky a zahrnuje metody, jako je intervalový trénink a cvičení na boso, aby spálil maximum kalorií a zvýšil výdrž. Cvičení zahrnuje použití půlkilové zátěže na rukou v podobě rukavic na suchý zip, které tónují paže a zlepšují kardiovaskulární systém. Všechny pohyby jsou prováděny na motivační energickou hudbu. PILOXING jedinečně mísí sílu, rychlost a obratnost boxu, flexibilitou Pilates a radost z pohybu. Lektorkou je naše bývalá absolventka Petra Trachta.

O jednotlivých kurzech se dozvíte více na našem webu a očekávaný začátek výtvarných kurzů bude koncem září až začátkem října 2019. Těšíme se na vás :-)

pro více konkrétních informací k jednotlivým kurzům klikejte na odkazy zde :-)


  

Kurs výtvarných řemesel


Práce účastníků večerních výtvarných kurzů