Večerní výtvarné kurzy

Pestrá nabídka večerních výtvarných kurzů již v 11. sezóně!

Večerní výtvarné kurzy se po dobu posledních 10 let staly osvědčenou možností, jak se může široká veřejnost v našem městě zabývat rozvíjením svého uměleckého talentu a cítění v krásném prostření základní umělecké školy. Pro letošní rok ve spolupráci s osvědčenými lektory nabízíme následující výtvarné kurzy:

1. kurz  – kurz specializace v malbě a kresbě s možností doplnění dalších technik dle zájmu uchazečů.

2. kurz – kurz s průřezovými tématy: malba, kresba, grafika, keramika, smalt, prostorová tvorba a figurativní tvorba

3. kurz – kurz zaměřený na výtvarná a lidová řemesla a Arteterapii: výroba šperků a dekorací, smaltování, práce s textilem, plstění, výroba mozaiky, práce s papírem, práce s hlínou, enkaustika, malování na sklo a další. Arteterapie je jednou z cest rozvíjení tvořivosti a originality, které potřebujeme v různých oblastech života. Seznámíme se se základními výtvarnými technikami, nahlédneme do dějin umění, seznámíme se s metodou kreslení "pravou mozkovou hemisférou" a s výtvarnými způsoby práce se symboly a sny.


Večerní výtvarné kurzy budou probíhat ve výtvarném ateliéru v ZUŠ v počtu 20 lekcí po 3 hodinách od konce září 2017 do cca května 2018. V letošním roce bude snahou uspořádat po ukončení kurzů slavnostní vernisáž s výstavou prací účastníků kurzu, která by se mohla konat v památníku bratří Strnadlů v Trojanovicích (zatím je tato možnost v jednání) nebo se bude konat v sále a prostorách ZUŠ.

výtvarný ateliér - 3 patro

sál ZUŠ - přízemí

Kurzovné pro jednoho účastníka činí 2.700,- Kč. Kurzovné se hraní převodem na účet po úvodní schůzce, kde účastníci dostanou informace o platbě kurzovného. Termín úvodní schůzky je pondělí 25. září 2017 od 18 do 19 hodin ve výtvarném ateliéru ZUŠ ve 3. patře.

Na jednotlivé kurzy se hlaste telefonicky nebo mailem u garanta večerních výtvarných kurzů Mgr. Pavla Strnadla v termínu do 20. září 2017 tel. 605 564 527, mail: p.strnadel(zavináč)email.cz


2014-04-10 Kurs výtvarných řemesel ‎‎(únor, březen)‎‎ - plstění + velikonoční dekorace


2014-04-10 Kurz výtvarných řemesel - lektor Martina Kopáčková


Večerní výtvarné kurzy - Martina Kopáčková


Výtvarný kurz M. Kopáčkové - práce z června 2013


Fotky z kursu 5.4 a 19.4. postup při výrobě košíku z novin


Práce účastníků večerních výtvarných kurzůPráce absolventů Večerních výtvarných kurzů 2009 - 2010


Práce absolventů Večerních výtvarných kurzy 2008 - 2009


Comments